Vaata, millal kaugloetav arvesti Sinuni jõuab!

Mait Rahi, kauglugemise programmi juht
09.06.2014
Kaugloetavast elektriarvestist on saanud “nõutud kaup”: suur osa kliente ootavad vabanemist tülikast näiduteatamisest ning võimalust oma tarbimist ja elektrihindu tunnikaupa analüüsida.
Kui suurtarbijate jaoks saabus elektrinäitude kauglugemine juba 2013.aastaks, siis tänaseks on jõudsalt edenenud ka arvestite asendamine väiksemates tarbimiskohtades (peakaitse kuni 63A). Oleme paigaldanud üle 246 000 uue arvesti ja neist kauglugemissüsteemiga ühendanud enam kui 103 000. See tähendab, et iga kuues Elektrilevi klient ei pea enam näitu teatama. Lõplik näiduvabadus saabub aga 2016.aasta lõpuks, mil arvestid peavad asendatud olema kõikides tarbimiskohtades.

Paigaldame ja viime üle iga kuu ligi 15 000–20 000 arvestit, mis on ambitsioonikas tempo. Arvesti paigaldamise ja kauglugemisele üleviimise ajavahemik võib kõikuda mõnest kuust kuni enam kui aastani. Seda seetõttu, et seadmeid paigaldame üksikute arvestite taatlustähtaegade saabumise järgi, üle viime aga korraga terviklike alajaamapiirkondade kaupa. Erandiks on siin vaid sellised arvestid, mis edastavad andmeid mitte elektriliinide, vaid otse arvestisse paigaldatava GSM-modemi kaudu. Selliseid arvesteid paigaldame pikkade ja üksikute liinide korral ning need saame kauglugemisele üle viia väiksema viivitusega.

Paljud kliendid on tundunud huvi, millal uus arvesti nende tarbimiskohta jõuab. Nüüdsest on meie e-teeninduses võimalus kauglugemisele üleviimise plaani oma tarbimiskohtade lõikes vaadata. Näitame planeeritud paigaldamise ja üleviimise aega kvartali täpsusega. Tuleb kindlasti arvestada, et esialgsed tegevuste ajad võivad muutuda ning uuendame ja täiendame plaani jooksvalt. Esialgu kuvame infot käesoleva aasta lõpuni ja edasist plaani näitame kirjega “Hiljemalt 2016.a. lõpuks”. Sügisest saame aegu näidata aga juba pikema perioodi peale ette.Mida võiks teada uue arvesti paigaldamisest ja kasutamisest?

  • Enne paigaldamist võtab meie partner Ericsson Sinuga ühendust ja lepib kokku paigaldamise aja;
  • Pärast paigaldamist jätab elektrik Sulle arvesti kasutamise juhendi, kus on kirjas ka see, kuidas uue arvestiga vahepealsel perioodil näitu teatada.
  • Hoia uus arvesti alati vooluvõrgus. Et arvesti on pingestatud, näitab see, kui ekraan pole “pime”, vaid seal vahelduvad numbrid. Ka suvilast näiteks pikemaks ajaks lahkudes lülita vool majast välja mitte peakaitsmest, vaid arvestil olevast lülitist. Nii saab tarbimiskohas voolu sulgeda, aga arvesti ise jääb vooluvõrguga ühendatuks. Sellisel juhul teame, et arvesti on töökorras ja saab edastada infot tarbitud elektrikoguste kohta. NB! Erandiks on üksnes elektritööde tegemine, mil ohutuse tagamiseks tuleb vool kaitsmest välja lülitada.
  • Kauglugemisele üleviimisest anname Sulle kirjaga teada.

Lähemalt kaugloetava arvesti paigaldamise, näidu teatamise ja lüliti kasutamise kohta »
Vaatan arvesti paigaldamise ja kasutamise videot »

Tagasi