Hea klient!

Hetkel on Elektrilevi klienditelefonil pikemad ootejärjekorrad. Vabandame ebamugavuste pärast!

MARU rakendus annab võimaluse kiireks infovahetuseks

● Teata elektrikatkestusest
● Anna märku ohtlikust olukorrast
● Saa infot rikke likvideerimisest
● Aktiveeri rikketeate märguanded

Vaatan lähemalt

Minu võrgulepingud

Sõlmi või lõpeta leping, muuda hinnapaketti

Vaatan võrgulepinguid

Minu tarbimisajalugu

Analüüsi oma tarbimist

Vaatan tarbimisajalugu

Minu liitumised

Jälgi oma liitumiste teekonda, esita uus taotlus

Vaatan töös liitumisi

Minu andmed

Muuda oma kontaktandmeid või telli teavitusi

Vaatan kontaktandmeid

Elektrivõrgu hetkeolukord

Vaata oma kodupiirkonna elektrivarustust ja tutvu soovitustega elektrikatkestuse korral.

Vaatan kaarti Tutvun soovitustega

Elektrilevi

Elektrilevi on Eesti suurim võrguettevõte, tuues elektri kohale pea kõikidesse kodudesse ja ettevõtetesse. Meie ambitsioon on pakkuda klientidele ja ühiskonnale erakordset väärtust suuri võrke efektiivselt koos arendades ja hallates. Meie töö tulemusena muutub elektrivõrguteenus järjest töökindlamaks. 

Loen lähemalt

Uudised

Palume esinduse külastusel järgida lihtsaid reegleid, et hoida ennast ja teisi:

  • Palume haigusnähtudega esindustesse mitte tulla.
  • Külasta võimalusel esindust üksi.
  • Mõtle eelnevalt oma vajadus läbi, et kohapealne protsess sujuks kiiremini.
  • Palume hoida vähemalt 2 meetrist vahemaad teistest inimestest.
  • Palume desinfitseerida käsi ENNE ja PÄRAST kontakti. Desinfitseerimiseks saab kasutada ukse läheduses asuvat desinfitseerimisvahendit või küsi selle asukohta teenindaja käest.
  • Soovitame kasutada meiega suhtlemiseks esmajärjekorras digitaalseid kanaleid.
  • Kontaktid

    Tööpäevadel kell 8-18 abistab kliente meie nõustamiskeskus tel 777 1545 või [email protected].

    Ärikliendid saavad tööpäevadel kell 9.00-17.00 pöörduda ärikliendi telefonil 777 1747 või [email protected].
    Riketest saab teada anda ööpäevaringselt telefonil 1343. Toiminguid saab endiselt teha ka meie iseteeninduses.

    Aastaga on väikeste elektritootjate arv kasvanud kolmandiku võrra

    21.02.2018

    2017. aasta lõpuks oli Elektrilevi võrguga liitunud 1113 elektri väike- ja mikrotootjat, mis on ligikaudu 35 protsendi võrra rohkem kui aasta varem. Hoogustuvat hajaenergeetika trendi iseloomustab ka näitaja, et mullu nende tootjate poolt võrku antud energiakogus 194 000 MWh on üle 4 korra suurem kui kolm aastat tagasi. Täna saab iga kümnes Elektrilevi võrgus olev tarbimiskoht elektri väiketootjatelt.


    Kuni 200 kW nimivõimsusega väike- ja mikrotootjatest on 85 % päikeseenergial põhinevad elektrijaamad. Kui keskmine kodumajapidamine tarbib aastas 3000 kWh elektrit, siis toodavad väike- ja mikrotootjad elektri tinglikult ligikaudu 65 000 majapidamise jaoks, mis on ligikaudu kümnendik kõikidest tarbimiskohtadest Elektrilevi võrgus.

    Möödunud aastal lihtsustas Elektrilevi kuni 200 kW nimivõimsusega väike- ja mikrotootjate liitumisprotseduuri, millega vähenes nõutavate dokumentide hulk ja laienes lubatud inverterite ehk pinge muundamiseks vajalike seadmete nimekiri. „Hajatootmise levik on kiirelt arenev trend ja soovime muutustega kaasas käia. Usume, et muuhulgas on ka lihtsustunud protseduur kaasa aidanud, et möödunud aastal oli liitumisi varasemast rohkem,” kommenteeris muudatuste mõju Elektrilevi liitumiste tootejuht Kaija Vill. 2017. aastal lisandus väikeseid elektritootjaid Elektrilevi võrku 287, 2016. aastal oli uusi liitujaid 225.

    Villi sõnul on seoses uute trendidega muutumas elektrivõrgu roll: selle peamine funktsioon pole enam üksnes elektrienergia kohale toomine, vaid garantii ja turvalisuse pakkumine juhuks, kui päike ei paista ja tuul ei puhu. „Kahesuunaline energialiiklus tähendab võrgu ümberehituse vajadust, uusi investeeringuid ja keerukamaid väljakutseid pingekvaliteedi juhtimiseks. Mida rohkem lisandub võrku hajatootjaid, seda keerukamaks muutub ka nende liitumiseks tehtav võrgu analüüs - seega otsime kompromissi, et ühelt poolt liitujatele protsess võimalikult sujuvaks teha, kuid teisalt hoolitseme selle eest, et ei kannataks elektrikvaliteet tarbijatele,” lisas Vill.

    Elektrilevi võrguga liitunud kuni 15 kW nimivõimsusega ehk mikrotootjate arv on vahemikus 2012-2017 kasvanud 20-lt 954-ni. 16-200 kW võimsusega jaamade ehk väiketootjate arv on viie aastaga kasvanud 39-lt 159-ni. Enam kui 200 kW võimsusega elektrijaamu on Eesti suurima jaotusvõrguga liitunud 69.

    lektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, kes haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab ettevõte 40 protsenti Eesti tänavavalgustuspunktidest ja piloteerib kiire interneti jaoks avatud sidevõrgu rajamist elektritaristule.

    Peeter Liik
    kommunikatsioonispetsialist
    Tel: 55548206
    [email protected]

    Kõik uudised