Anname särtsu!

Enefit VOLT - tervet Eestimaad hõlmav elektriautode 100% roheline kiirlaadimisvõrgustik on kohal.

Uurin lähemalt

Elekter. Kõikjal.

Uus päikesepaneelide ja akudega hajajaam toob elektri kõikjale kuhu vaja.

Vaatan lähemalt

Tulevik on täna!

Elektrilevi internetivõrgu rajamine on hoo sisse saanud ja peagi saab nautida kiiret internetti ja telepilti pea kõikjal Eestis.

Vaatan lähemalt

Elektrivõrgu hetkeolukord

Vaata oma kodupiirkonna elektrivarustust ja tutvu soovitustega elektrikatkestuse korral.

Vaatan kaarti Tutvun soovitustega

Elektrilevi

Elektrilevi on Eesti suurim võrguettevõte, tuues elektri kohale pea kõikidesse kodudesse ja ettevõtetesse. Arendame lisaks elektrivõrgule kiire interneti võrku, elektritranspordi laadimisvõrku ja haldame nii Tallinna kui ka Tartu tänavavalgustust. Soovime olla võrguteenuste digitaliseerimise suunanäitajaks nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Loen lähemalt

Uudised

Palume esinduse külastusel järgida lihtsaid reegleid, et hoida ennast ja teisi:

 • Palume haigusnähtudega esindustesse mitte tulla.
 • Külasta võimalusel esindust üksi.
 • Mõtle eelnevalt oma vajadus läbi, et kohapealne protsess sujuks kiiremini.
 • Palume hoida vähemalt 2 meetrist vahemaad teistest inimestest.
 • Palume desinfitseerida käsi ENNE ja PÄRAST kontakti. Desinfitseerimiseks saab kasutada ukse läheduses asuvat desinfitseerimisvahendit või küsi selle asukohta teenindaja käest.
 • Soovitame kasutada meiega suhtlemiseks esmajärjekorras digitaalseid kanaleid.
 • Kontaktid

  Tööpäevadel kell 8-18 abistab kliente meie nõustamiskeskus tel 777 1545 või info@elektrilevi.ee.

  Ärikliendid saavad tööpäevadel kell 9.00-17.00 pöörduda ärikliendi telefonil 777 1747 või ariklient@elektrilevi.ee.
  Riketest saab teada anda ööpäevaringselt telefonil 1343. Toiminguid saab endiselt teha ka meie iseteeninduses.

  Elektrilevi taastas Paides ligi 100 aastat vana alajaama

  22.11.2019

  Elektrilevi taastas ajaloolisel kujul Paides muinsuskaitse alla kuuluva alajaamahoone, mis pärineb aastast 1925. Paide ajalooline alajaam on üks osa Elektrilevi laiemast eesmärgist taastada tervet riiki katva elektrivõrgu 100. sünnipäevaks erinevates paikades üle 30 ajaloolise väärtusega alajaama.

  „Elektrilevi võrk on justkui läbilõige ajaloost. Meil on kaasaegsed kaugjuhitavad viimase tehnoloogiaga varustatud alajaamad viimasest kümnendist, aga meil on ka võrgus täiesti töökindlat vara, mis pärineb ligemale 100 aasta tagusest ajast,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend. „Seejuures oleme tõdenud, et kohati on Eesti ajal ehitatud alajaam isegi paremas seisus kui näiteks mõni 30 aastat noorem Nõukogude ajal püstitatud elektrivõrgu hoone“.

  Paide ajalooline vana alajaam

  Paide Laial tänaval asuv alajaam on taastatud võimalikult autentsel kujul. Ehitustöid viisid läbi Connecto ja Haart Ehitus. Vanal alajaamahoonel taastati nii katus kui ka fassaad, tehti vajalikud haljastustööd ja paigaldati infotahvel.

  „Elektrivõrgu ajalugu räägib ühtlasi ka lugu sellest, kuidas toimus Eesti elektrifitseerimine. Oleme viimase paari aasta jooksul kaardistanud üle 30 alajaamahoone, mis on oma arhitektuurilt väga ehedad ajastu peeglid ning on samal ajal mänginud Eesti elektrifitseerimise ajaloos märkimisväärset rolli,“ ütles Tiisvend ja lisas, et kaardistatud alajaamade hulgas on nii neid, mis endiselt töökindlalt piirkonna elanike kodusid elektriga varustavad, kui ka neid, millest on järel ainult hoone ja mis tänaseks täidavad hoopis teist funktsiooni.

  Eestis hakati erinevaid piirkondi, linnu ja asulaid ühendavat elektrivõrku rajama alates 1923. aastast, kui valmisid Ellamaa ja Ulila kaugemaa elektrijaamad. Seda loetakse ka tervet riiki katva elektrivõrgu alguseks.

  „2023. aasta on seega oluline juubel Eesti elektrivõrgule. Soovime selleks ajaks taastada võimalikult algsel kujul kõik tänaseks kaardistatud ajaloolised alajaamahooned. Kuna osa väärtuslikke hooneid on ka teiste omanike käes, siis kutsume ka teisi üles ajaloolist väärtust taastama,“ ütles Tiisvend.

  Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus, arendab kaasaegset elektriautode laadimisvõrgustikku ja kiire interneti võrku.

  Kõik uudised