Uudised

Pääskülas sai valmis 1,3 miljonit eurot maksnud alajaam

28.05.2013
Täna võtab Elektrilevi ehitajalt vastu uuendatud Pääsküla piirkonna-alajaama, mis annab kindlama elektrivarustuse ligi 4000 majapidamisele ja ettevõttele Tallinnas Pääskülas. Alajaama ehitustööd viis läbi ABB AS ja tööde maksumus ulatus 1,3 miljoni euroni.

Tööde käigus paigaldati uued 6- ja 35- kilovoldised jaotusseadmed ja ehitati uus alajaamahoone.

„On hea meel tõdeda, et valmis sai selle aasta üks suuremaid projekte ja tänu uutele seadmetele on elektrikatkestuste tõenäosus nüüd selles piirkonnas märgatavalt väiksem. Sellega, et jaotusseadmed paigutasime hoone sisse, vähenesid ka ilmastikumõjud, paranes ohutus ja ka alajaama territooriumi välisilme. Linnapilt Tallinnasse Pärnu poolt sõites on nüüd oluliselt kenam,“ tõi Elektrilevi suurprojektide juht Jaanus Klais välja ka uuendustööde visuaalse mõju.

Alajaama endine 6-kilovoldine jaotusseade oli ehitatud 1960ndatel aastatel ja hävis 2011.aasta alguses plahvatuses. Seejärel sai piirkond elektrit ajutise jaotusseadme abil.

„Paraku on meil võrgus veel ligi 20 protsenti seadmeid, mis on ületanud optimaalse eluea. Seadme liigne vanus oli põhjuseks ka Pääsküla kaks aastat tagasi tabanud rikkel. Hea uudis aga on see, et 2011.aastast saime oma investeeringumahtusid suurendada ja ehitame nüüd üle Eesti keskmiselt 2 alajaama päevas. Kuid nii suuri ehitusobjekte nagu Pääsküla, on aastas mõned üksikud,“ selgitas Klais.

Pääsküla piirkonna-alajaam on elektrivõrgu oluline sõlmpunkt, mis varustab elektriga 78 väiksemat alajaama.

Lisainfo:
Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
tel: 55 54 1989