Uudised

Valmis 835 000 eurot maksnud Aseri alajaam

21.06.2013
Elektrilevi võttis ehitajalt vastu täielikult uuendatud Aseri piirkonnaalajaama, mis parandab elektrivarustuskindlust 1454 majapidamisel ja ettevõttel Aseri vallas. 835 200 eurot maksnud ehitustööd tingis alajaamaseadmete vananemine ja aastatega kasvanud rikete hulk.

Ehitustööde käigus ehitati uus alajaamahoone, asendati 1960ndate lõpus kasutusele võetud ja tänaseks amortiseerunud 10kV jaotusseade, uuendati alajaama elektrivõrguga ühendavad kaablid ning paigaldati keskkonna- ja elektriohutust parandavad seadmed.

„Aseri alajaama valmimine on kergendus, sest lisaks suurele hulgale majapidamistele sõltus sellest jaotuspunktist ka mitme tööstusettevõtte elektrivarustus, mis võivad elektrikatkese tõttu suurt kahju kanda,“ ütles Elektrilevi võrguplaneerimise osakonna juhataja Marti Laidre.

Kokku ehitab ja uuendab Elektrilevi Ida-Virumaal käesoleval aastal 32 alajaama ja 67 kilomeetrit elektriliine, investeerides elektrikatkestuste vähendamiseks ja varustuskindluse tõstmiseks maakonnas ligi 4,5 miljonit eurot. Tähtsamad ehitusobjektid lisaks Aseri alajaamale on veel Ahtme ja Pargi alajaama uuendamine Kohtla-Järve linnas ning Avinurme-Sahargu ja Lagedi-Rannapungerja õhuliini asendamine ilmastikukindla maakaabelliiniga Avinurme, Tudulinna ja Lohusuu valla territooriumitel.

Aseris Reeskalda teel asuva Aseri 110/10kV piirkonnaalajaama ehitustöid teostas Eltel Networks AS.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõtja Eesti enam kui 30 võrguettevõtja seas. Toome elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestis, välja arvatud Läänemaal, Viimsis ja Narvas. Elektrilevi haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2012. aastal investeeris ettevõte võrku 100 miljonit eurot, käesoleval aastal on kavandatud investeeringute mahuks 112 miljonit eurot.

Rohkem infot suurematest investeeringutest elektrivõrkudesse maakondade kaupa leiab Elektrilevi koduleheküljelt.

Lisainfo:
Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989