Uudised

Elektrilevi on poole aastaga investeerinud 40,63 miljonit eurot

14.08.2013
Jaotusvõrguettevõtja Elektrilevi on tänavu poole aastaga elektrivõrgu arendamisse investeerinud 40,63 miljonit eurot, mis on ligi 6 protsendi võrra enam kui mullu samal perioodil.

Investeeringud jagunesid võrgu töökindluse parandamise, ohutuse tagamise, liitumiste väljaehitamise ja kaugloetavate arvestite paigaldamise vahel.

Kuue kuuga ehitas ja uuendas Elektrilevi 217 alajaama ning 580 kilomeetri ulatuses elektriliine. Uutest liinidest pisut enam kui poole moodustab maakaabel ning ülejäänu kaasaegne õhukaabel, mis võimaldab kuluefektiivselt võrku ilmastikukindlamaks muuta.

„56 protsenti meie võrgus toimunud riketest on põhjustatud ilmastikust ja looduskeskkonnast. Seetõttu paigaldame võrgu uuendamisel kaasaegseid ja ilmastikust vähesõltuvaid alajaamu ja elektrikaableid ning toome liine metsadest välja,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.

Ta lisas, et täna on täielikult ilmastikukindla võrgu „levialas“ 57 protsenti Elektrilevi klientidest, kuid võrgu mahust veel vähem kui pool. „Aasta-aastalt suureneb ilmastikukindla võrgu osakaal, mis aitab meil vähendada rikkeid,“ ütles Mere.

Esimesel poolaastal toimus Elektrilevi võrgus 8435 riket, mida on ligi veerandi võrra vähem kui möödunud aastal. Rikke tõttu vooluta olemise aega iga majapidamise kohta keskmiselt oli kuue kuuga 55 minutit (aasta varasem 73 minutit) ja elektrikatkestus kõrvaldati keskmiselt 71 minutiga (aasta varasem 104 minutit).

„Need on näitajad, mida klientidele üha parema võrguteenuse pakkumiseks pidevalt jälgime. Tänavustel ilusatel numbritel on märkimisväärne roll ka leebetel ilmaoludel. Kui äikesekahjusid on olnud mullusest märgatavalt rohkem, siis samal ajal tormituuled pole meid praktiliselt tabanud,“ selgitas Mere.

Elektrilevi uuendas võrku igas maakonnas, kõige rohkem tehti kuue kuuga töid Harju, Võru, Lääne-Viru, Tartu, Põlva ja Valga maakondades. Suurimateks esimesel poolaastal lõppenud võrgu töökindlustöödeks olid Aseri ja Pääsküla alajaamade uuendamine, võrgu uuendamine Kolga-Jaani ja Viiratsi vallas Viljandimaal, Värska vallas Põlvamaal ja Moku külas Jõgevamaal.

Elektrilevi on Eesti suurim jaotusvõrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestimaal. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2012. aastal investeeris Elektrilevi võrku 100 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 112 miljonit eurot.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989