Uudised

Elektrilevi: täna õhtuks saame 90%-le majapidamistest voolu tagasi

31.10.2013
Elektrilevi on täna kella 16 seisuga voolu taastanud 119 309 tormi tõttu elektrita jäänud majapidamisele. Pea kõik keskpingerikked saavad kõrvaldatud täna õhtuks.

“Oleme suurte ehk keskpingeriketega saanud platsi puhtaks praktiliselt kõikides maakondades, mõned üksikud väheseid maju hõlmavad keskpingerikked jäävad veel homseni teha Valga- ja Pärnumaal ning mõnevõrra rohkem Viljandimaal,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne.

Tema sõnul saavad õhtuse seisuga kõik tuvastatud elektrikatkestused kõrvaldatud Hiiu-, Harju-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaal ja teadaolevalt vooluta majapidamisi jääb siis kokku veel ligikaudu 15 000.

“Sellega võime öelda, et tänaseks teadaolevatest riketest saame 90% kõrvaldatud, kuid tõenäoliselt tuleb madalpingeteateid veel juurde,” prognoosis Tõnne.

Tema sõnul algab nüüd keerulisem osa, kus näiliselt tundub, et asjad venivad ja vooluta majapidamiste number langeb visalt. “Nüüd on käsil need liinilõigud, mis toidavad vähest arvu majapidamisi, kuid nõuavad isegi rohkem tööd, kui esialgselt hindasime. Paljudel liinidel on pikali mitu masti. Oleme kordasaanud maakondadest teistesse liikuvatele brigaadidele võimalikult palju tööd ette valmistanud – rikkekohti otsimas käinud ja meestele töövoo valmis seadnud,” selgitas Tõnne.

Elektrilevi teeb kõik võimaliku, et tagada ka nädalavahetusel intensiivne töövoog ja tuua nii paljudele kui võimalik elekter tagasi veel sel nädalal. “Osa majapidamisi Viljandi-, Pärnu-, Tartu ja Valgamaal jäävad aga tõenäoliselt ka järgmise nädala algusesse,” selgitas Tõnne.

Kliendid saavad rikkest teada anda Elektrilevi rikketelefonil 1343. Esmalt loeb häälsõnum ette helistaja piirkonnas teadaolevad rikked ja nende kõrvaldamise prognoosaja ning kui klient infot oma rikke kohta ei kuule, saab ta jääda ootele ja ühendatakse klienditeenindajaga.

Elektrilevi tuletab meelde, et katkenud elektriliine ei tohi mingil juhul puudutada ega neile läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Kui inimesed märkavad ohtlikke olukordi või neil on infot puu asukoha kohta liinil, palub ettevõte helistada rikketelefonil 1343.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989