Uudised

Homseks saavad tormist tingitud elektririkked kõrvaldatud

04.11.2013
Elektrilevi on täna kella 14 seisuga voolu taastanud 159 745 tormi tõttu elektrita jäänud majapidamisele. Teadaolevalt on vooluta veel kokku 430 majapidamist Viljandi-, Pärnu- ja Valgamaal, kus osadele klientidele taastatakse elektrivarustus hiljemalt homseks.

“Nii paljudele kui võimalik toome elektri tagasi täna, kuid prognoosi järgi jääb osa parandustöid ka homseks. Nädalavahetusel saime välja panna praktiliselt maksimumtööjõu, kuid viimaste rikete kõrvaldamine on meeskondadele töömahukas. Jäänud on sellised liiniosad, kus maju vähe ning abi pole pisitöödest - nii nõuab ka mõnele üksikule majapidamisele voolu tagasitoomine eritehnika ja postide kohaleviimist ning sisuliselt uue liini ehitamist,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne.

Tema sõnul on kõige rohkem probleemseid liinilõike veel Kilingi-Nõmme, Tõstamaa ja Pärnu-Jaagupi ning mõnes Valgamaa piirkonnas.

Valgamaa tormikahjusid kõrvaldama kaasas Elektrilevi nädalavahetusel ka Läti võrguettevõtte eritehnika. “Kui paar aastat tagasi käisid Eesti brigaadid Lätis rikkeid likvideerimas, siis nüüd kutsusime Valgamaale appi lõunanaabrite masinad,” lausus Tõnne.

Tema sõnul jätkub rikkebrigaadidel tihedaid tööpäevi veel nädalateks. “Kui klientidel voolu taastatud saame, tuleb tegeleda varuliinide parandamise, viltuste mastide, kukkumisohus puude ja muu vajalikuga, mille pidime esmase tähelepanu alt välja jätma,” selgitas Tõnne. Ta lisas, et tänase päeva jooksul on tugevad tuulepuhangud toonud Kagu-Eestis rikkeid ka juurde ja ilmaolud on liinide parandamiseks üpris väljakutsuvad.

Kliendid saavad infot rikete seisust ning elektrikatkestustest teada anda numbril 1343. Esmalt loeb häälsõnum ette helistaja piirkonnas teadaolevad rikked ja nende kõrvaldamise prognoosaja ning kui klient infot oma rikke kohta ei kuule, saab ta jääda ootele ja ühendatakse klienditeenindajaga.

Elektrilevi tuletab meelde, et katkenud elektriliine ei tohi mingil juhul puudutada ega neile läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Kui inimesed märkavad ohtlikke olukordi või neil on infot puu asukoha kohta liinil, palub ettevõte helistada rikketelefonil 1343.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989