Uudised

Elektrilevi rikkemeeskonnad on kõrgendatud valmisolekus

01.12.2013
Ilmateenistuse andmetel tabab Eestit 1. detsembril õhtul tugev loodetuul, ulatudes puhanguti 25-30 m/s, hilisõhtul Saaremaal ja Hiiumaal kuni 33 m/s. Torm jätkub ka öösel.

Ekstreemsed ilmaolud võivad kaasa tuua puude murdumisest tingitud elektririkkeid. Suurim elektrikatkestuste oht on rannikualadel ja saartel.

Elektrilevi on viinud rikkebrigaadid kõrgendatud valmisolekusse rikete kõrvaldamiseks. Elanikel soovitame laadida mobiiltelefonide akud, varuda taskulampe ja küünlaid ning joogivett majapidamistes, kus veevarustus sõltub elektrist.

Katkenud elektriliini märgates palume helistada kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud liinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi.

Voolu kadudes palub Elektrilevi enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul saab Elektrilevi keskpingerikke korral kindlaks teha rikke ulatuse ja saata klientidele SMS-teate rikke kõrvaldamisest. Nii saame kõnekeskuse kaudu helistajaid operatiivsemalt teenindada.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989