Uudised

Elektrilevi hangib 17,3 miljoni euro eest võrgu hooldustöid

26.02.2014
Elektrilevi sõlmis riigihankel edukaks osutunud viie elektritööde ettevõttega lepingud, mille raames tehakse elektrivõrgu hooldus-, remont- ja väiksemaid ehitustöid kolme aasta jooksul 17,3 miljoni euro eest.

Uued hanked tehti seitsmes maakonnas, kus asub kokku ligikaudu 40 protsenti Elektrilevi võrgust.

Allkirjastatud lepingud hõlmavad liinide ja alajaamade igapäevaseid hooldustöid, rikete kõrvaldamist, rikkemeeskondade töö korraldamist ning väiksemaid ehitustöid. Lepingud sõlmiti Järvamaa, Raplamaa, Ida-Harjumaa, Lääne- ning Ida-Virumaa ja saarte piirkonnas, millest viimane hõlmab Saare- ja Hiiumaad.

„Lõpptulemusest näeme, et konkurents tööde võitmiseks oli väga tihe,“ hindas Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend. „Hanke tulemusel leidsime kolm uut koostööpartnerit ja tööde esialgu eeldatud kogumaksumus langes rohkem kui veerandi võrra. See võimaldab meil võrku efektiivsemalt hooldada.“

Septembris välja kuulutatud riigihankele kvalifitseerus kokku kümme ettevõtet.

Elektrilevi koostööpartnerid, kelle tööpiirkonda jääb kokku 26 000 kilomeetrit elektriliine ja 9200 alajaama, on alates käesoleva aasta aprillist Eltel Networks AS, E-Service AS, OÜ Arendus & Haldus, AS KH Energia-Konsult ja AS Empower. Lepingutele kehtib pikendamisvõimalus kaheks aastaks.

Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi hangib parima hinna ja kvaliteedi saamiseks elektrivõrgu materjale ja töid elektritööde firmadelt üle Eesti. Ettevõttel on lepingud ligikaudu 70 partnerfirmaga.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eesti enam kui 30 võrguettevõtte seas. Toome elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestis, välja arvatud suurematest aladest Läänemaa, Viimsi ja Narva. Elektrilevi haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2012. aastal investeeris ettevõte võrku 100 miljonit eurot, 2013. aastal kavandatud investeeringumahuks oli 109 miljonit eurot ja 2014. aastal 105 miljonit eurot.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989