Uudised

Purjus nooruk põhjustas Võru kesklinnas elektrikatkestuse

22.09.2014
Laupäeva öösel kell 23.23 sai Elektrilevi juhtimiskeskus teate Võru kesklinnas asuvast alajaamast, kus valelülituse tagajärjel tekkis lühis, mille tõttu jäi elektrita ligi 1200 majapidamist. Sündmuskohale sõitnud rikkemeeskond leidis eest lahti murtud alajaama ukse.

Kahtlast tegevust alajaama territooriumil märkas turvaettevõtte G4S patrull, kes teavitas Elektrilevi juhtimiskeskust ja pidas sündmuskoha lähistel kinni purjus noormehe, kes anti üle politseile.

„Tegemist on äärmiselt mõtlematu teoga,“ kommenteeris juhtunut Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. „Esiteks jäi laupäeva öösel elektrita suur osa Võru kesklinnast, kuid veelgi olulisem on, et hulljulgele noormehele oleks võinud see vabalt elu viimaseks peoõhtuks jääda.“

Elektrilevi tuletab meelde, et märgates võimalikke vandalismiakte või selle tagajärjel avatuks jäänud alajaamauksi, tuleb sellest koheselt teavitada Politseid või helistada Elektrilevi rikketelefonile 1343. „Isegi kui alajaamas loata ringi askeldanu ise pääseb suuremate vigastuseta, on teine kriitiline riskirühm lapsed, kes võivad vandaalide tõttu lahtijäänud kilpe või alajaama-aedasid uudistama minna,“ selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja.

Elektrilevi taastas enamikule Võru majapidamistest elektrivarustuse 42 minutiga. Viimastele majapidamistele taastati elektrivarustus laupäeva öösel vastu pühapäeva kell 1.10.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonijuht
Tel: 55 54 1989