Uudised

Enamus elektrikatkestusi kõrvaldatakse täna õhtuks

14.12.2014
Elektrilevi on täna kella 11 seisuga voolu taastanud 58 539 tormi tõttu elektrita jäänud majapidamisele. Pea kõik keskpingerikked saavad kõrvaldatud täna õhtuks ja viimased majapidamised Viljandi-, Pärnu-, Valga- ja Võrumaal saavad voolu tagasi esmaspäeva jooksul.

„Täna õhtuks saame kõik teadaolevad elektrikatkestused kõrvaldatud enamikes maakondades, väheseid majapidamisi hõlmavate rikete kõrvaldamine Kagu-Eestis ja Viljandi- ning Pärnumaal võib jääda homse peale,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne.

Tema sõnul on hetkeseisuga kõik tuvastatud elektrikatkestused kõrvaldatud Jõgeva-, Harju-, Ida- ja Lääne-Virumaal ning Hiiumaal. Kokku on alates eilsest tormist elektrivarustus taastatud 58 500 majapidamisel ja elektrita on veel hinnanguliselt 7200 majapidamist.

Tõnne sõnul on nüüd alanud rikete kõrvaldamise keerulisem osa, kus näiliselt tundub, et asjad venivad ja vooluta majapidamiste number langeb visalt. „Võtame järjest käsile need liinilõigud, mille kaudu varustatakse elektriga vähest arvu majapidamisi, kuid rikete kõrvaldamine võib nõuda isegi rohkem tööd kui mõnesaja majapidamise elektrivarustuse taastamine.“

Elektrilevi tuletab meelde, et katkenud elektriliine ei tohi mingil juhul puudutada ega neile läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Kui inimesed märkavad ohtlikke olukordi või neil on infot puu asukoha kohta liinil, palub ettevõte helistada rikketelefonil 1343.

Kaarel Kuusk
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 52 85 049