Uudised

Tugev tuul ja lörts võivad saartel ja rannikualadel põhjustada elektrikatkestusi

10.01.2015
Alates täna õhtust on eelkõige saartel ja Lääne-Eestis oodata tugevat tuult ning tihedat lume- ja lörtsisadu, millele lisandub homme jäiteoht. Keerulised ilmastikuolud võivad kaasa tuua tavapärasest rohkem elektrikatkestusi. Elektrilevi rikkemeeskonnad on viidud kõrgendatud valmisolekusse.

„Keeruliseks ja etteaimamatuks teeb olukorra lisaks tuulele lörtsisadu ja jäiteoht,“ ütles Elektrilevi käiduosakonna juhataja Taivo Tõnne. „Siiski võib hetkel veel loota, et tormikahjud jäävad võrreldes möödunud nädalavahetusega tagasihoidlikumaks, kuid jäite korral jääb rikete oht kestma pikemaks ajaks.“

Lisaks Elektrilevi rikkemeeskondadele on tehtud kokkulepped ka elektritööde ettevõtetega, kes valmis kiirelt rikkeid kõrvaldama kogu nädalavahetuse vältel kuni kõikide rikete likvideerimiseni.

Elektrilevi palub enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul saab Elektrilevi keskpingerikke korral kindlaks teha rikke ulatuse ja saata klientidele SMS-teate rikke kõrvaldamisest. Nii käitudes väheneb kõnekeskuse koormus ja rikete kõrvaldamist juhtiva dispetšeriteni jõuab kiiremini info nendest madalpingeriketest, millest Elektrilevi juhtimiskeskus veel teadlik ei ole.

Soovitused elektrikatkestusteks valmistumisel:
Varuge joogivett, kui teie maja veevarustus sõltub elektrist Kontrollige, et mobiiltelefoni aku on laetud Varuge alternatiivseid valgustusallikaid, näiteks taskulamp või küünlad.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi.