Uudised

Elektrilevi hangib rohkem kui 40 miljoni euro eest võrgutöid

15.09.2015
Elektrilevi kuulutas välja riigihanke, et leida elektritööde ettevõtted hooldus-, remont- ja väiksemate ehitustööde tegemiseks kaheksas maakonnas ja Tallinna linnas. Viieks aastaks sõlmitavate raamlepingute eeldatav maksumus koos materjalidega on 74 miljonit eurot.

Välja kuulutatud hanke piirkonnas Pärnu-, Viljandi-, Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Võru-, Valga- ja Lääne-Harjumaal ning Tallinna linnas asub ligikaudu 60 protsenti Elektrilevi võrgust. Hange hõlmab liinide ja alajaamade igapäevaseid hooldustöid, rikete kõrvaldamist ning väiksemaid projekteerimis- ja ehitustöid.

„Oleme pingutanud, et konkurents hankel oleks tihe ja saaksime järgmiseks viieks aastaks õiglase hinnaga kompetentsed partnerid,“ selgitas Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend. „Fikseerisime eraldi hankega materjalide hinna, mis loodetavasti tõstab hankel osalevate ettevõtete hulka.“

Arvestades kohalikku elektritööde turgu, ootab Elektrilevi hankel konkureerima 15-20 elektritööde ettevõtet ja ühispakkujat. „Eesmärk on tagada elektrivõrgu efektiivne ja tasemel hooldamine,“ ütles Tiisvend, kelle sõnul jääb alates järgmise aasta 1. aprillist uute raamlepingu partnerite hooldada ligi 37 000 kilomeetrit elektriliine ja 14 000 alajaama.

Hanke võitjad selguvad järgmise aasta jaanuaris. Riigihanke võitjatega sõlmib võrguettevõte viie aasta pikkuse raamlepingu 3+2 põhimõttel.

Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi hangib parima hinna ja kvaliteedi saamiseks elektrivõrgu töid ja materjale elektritööde firmadelt üle Eesti. Ettevõttel on lepingud ligikaudu 70 partnerifirmaga.

Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56 93 8148