Uudised

Elektrilevi ehitas 2,5 miljoni euroga Läänemaale kaks alajaama

28.09.2015
Täna, 28. septembril võtab Elektrilevi ehitajalt vastu kaks vastvalminud piirkonnaalajaama Haapsalus ja Kullamaal. Läänemaal asuva kahe piirkonnaalajaama täielikuks uuendamiseks investeeris võrguettevõte rohkem kui 2,5 miljonit eurot.

Piirkonnaalajaam on elektrivõrgu oluline sõlmpunkt, mille tõrgeteta toimimine tagab varustuskindluse tuhandetele majapidamistele. „Haapsalu 1960ndatel ja Kullamaa 1980ndatel ehitatud alajaamade seadmed olid vananenud ega taganud Läänemaale piisavat varustuskindlust,“ põhjendas investeeringu olulisust Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend.

„Uued kaasaegsed alajaamad viivad võrgu juhtimise uuele tehnoloogilisele tasemele – tänapäevased seadmed on distantsilt juhitavad, mis võimaldab sündmustele koheselt reageerida, avastada kiiremini rikkekohti ja taastada elektrivarustus klientidele senisest kiiremini,“ lisas Tiisvend. Samuti paigaldati alajaamadesse tänapäevased keskkonna- ja elektriohutust parandavad seadmed.

Aastas läbib Haapsalu alajaama 55 GWh elektrit ning alajaam tagab elektrivarustuse ligikaudu 6500 majapidamisele ja ettevõttele Haapsalus ja Ridala vallas. Haapsalu uue piirkonnaalajaama maksumusega 1,4 miljonit eurot ehitas Eltel Networks AS.

Kokku 1,15 miljonit eurot maksnud Kullamaa piirkonnaalajaama ehitas S-Power OÜ. Alajaama läbib aastas ligi 14 GWh elektrienergiat, varustades elektriga ligi 1000 majapidamist ja ettevõtet Kullamaa ja Märjamaa valdades.

Lisaks piirkonnaalajaamade uuendamisele alustab Elektrilevi lähiajal ka Kullamaa ja Märjamaa vahelise uue elektriliini ehitamist, mis valmib 2017 aasta jooksul. Uus liin võimaldab elektrivõrku liita uusi ettevõtteid ja majapidamisi, sest olemasoleva elektrivõrgu läbilaskevõime oli alla jäämas piirkonna lähituleviku energiavajadustele.

Lisainfo ja küsimused:
Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 5693 8148