Uudised

Elektrilevi rikkemeeskonnad kõrgendatud valmisolekus

04.12.2015
Ilmateenistuse andmetel paisub tugev tuul täna õhtul tormiks, kus tuulepuhangud saartel ja rannikualadel võivad küündida kuni 30 meetrini sekundis. Prognooside järgi on uus tormioht juba pühapäeva õhtul. Võimalike ulatuslike rikete kõrvaldamiseks viiakse kõrgendatud valmisolekusse 90 Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonda.

„Kuni 25 m/s tuul märkimisväärseid kahjusid elektrivõrgule kaasa ei too, kuid nädalavahetuseks on lubatud tuult kuni 30 meetrit sekundis, mistõttu oleme valmis ulatuslikeks tormikahjudeks, ” selgitas Elektrilevi käiduosakonna juhataja Taivo Tõnne. Tema sõnul on peamine oht elektriliinidele tormioludes liinidele langevad puud.

Reedel on kõige tõenäolisemad tormikahjud saartel ja Lääne-Eesti rannikualadel. Pühapäeval võib ulatuslikke rikkeid tekkida üle Eesti, kuid suurim rikkeoht on Lõuna-Eestis. Kõrgendatud valmisolekusse viidud Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonnad on valmis kiirelt rikkeid kõrvaldama kogu nädalavahetuse vältel.

Tõnne sõnul tuleks võimalikeks elektrikatkestusteks valmistuda ka klientidele, laadides mobiiltelefonide akud, kontrollida taskulampe või varuda küünlaid ning majapidamistes, kus veevarustus sõltub elektrist tuleks varuda joogivett. Samuti tuleks loomapidajatel arvestada pikema elektrikatkestuse võimalusega ja välja selgitada generaatori kasutamise võimalused.

Voolu kadudes palub Elektrilevi enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul tehakse keskpingerikke korral kindlaks rikke ulatus ja saadetakse elektrita klientidele SMS-teade rikke kõrvaldamisest. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56 93 8148