Uudised

Elektrilevi ehitab Hiiumaale uue alajaama

03.01.2016
Võrguettevõte Elektrilevi sõlmis ehitajaga 1,4 miljoni eurose lepingu Hiiumaa Käina piirkonnaalajaama rekonstrueerimiseks. Uuendustööde tulemusena paraneb elektrivarustuse kindlus 5578 Hiiumaa majapidamisel ja ettevõttel.

Elektrilevi võrgu üldplaneerija Meelis Kodrese sõnul tingisid alajaama uuendamise amortiseerunud seadmed ning vajadus piirkonna elektrivarustuse kindlust suurenda. „Käina piirkonnaalajaam on Hiiumaa elektrivõrgu oluliseks sõlmpunktiks ning vananenud võrguseadmed ei taga enam piisavat töökindlust,“ lisas Kodres.

Käina piirkonnaalajaama läbib aastas rohkem kui 43 000 megavatt-tundi energiat ning alajaam varustab 5578 Käina valla majapidamist ja ettevõtet, sealhulgas kiletootjat Dagöplast.

Käina piirkonnaalajaama rekonstrueerimise töid teostab Merko Infra AS. Uuendustööde käigus ehitatakse uus alajaama hoone, paigaldatakse uued jaotusseadmed, rajatakse võrguühendused ja demonteeritakse vanad jaotusseadmed. Praegu tegeldakse alajaama projekteerimistöödega ning ehitustööd algavad kevadel. Käina piirkonnaalajaama uuendamisetööd jõuavad lõpule 2017. aasta kevadel.

Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 5693 8148
[email protected]