Uudised

Kolmandik elektriarvestitest viidi eelmisel aastal kauglugemisele

01.02.2016
Möödunud aasta detsembris kogus võrguettevõte Elektrilevi rohkem kui kahe kolmandiku ehk 422 330 majapidamise ja ettevõtte elektriarvesti näidud kauglugemise teel. Kõik arvestid viiakse kauglugemisele käesoleva aasta lõpuks.

Möödunud aastal viidi kauglugemisele ligi 202 000 majapidamist, mis on ligi kolmandik kogu projekti käigus paigaldatud arvestitest. 2016 aastaks on paigaldada jäänud veel viimased 103 000 kaugloetavat elektriarvestit ja viimane kolmandik arvestitest kauglugemisele üle viia.

Viimastelt klientidelt, kellel uut arvestit veel ei ole, loodab Elektrilevi mõned kuud kannatlikkust. „Järgmine poolaasta saab olema töine. Loodame viimased arvestid paika saada suve lõpuks,“ selgitas Elektrilevi kauglugemise programmi juht Mait Rahi kelle sõnul vahetatakse keskmiselt 3000-4000 arvestit nädalas.

Kokku on 2015. aasta lõpu seisuga paigaldatud üle 520 000 kaugloetava arvesti.

Erinevalt senistest arvestitest tuleb kaugloetav arvesti hoida pidevalt elektrivõrgus sest nii teab võrguettevõtja, et arvesti on töökorras ja edastab infot tarbitud elektrikoguste kohta. Kohtades, kus igapäevast tarbimist ei toimu, näiteks suvilad, saab elektri välja lülitada arvestil asuvast lülitist. Nii suletakse vool tarbimiskohas, aga arvesti ise jääb vooluvõrguga ühendatuks.

Lisainfo ja küsimused:
Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56 93 8148