Uudised

Elektrilevi uuendas 760 000 euroga alajaama Põlvamaal

17.10.2016

Täna võtab Elektrilevi ehitajalt vastu täielikult uuendatud Rasina piirkonnaalajaama. Ligi 760 000 eurot maksnud alajaam parandab varustuskindlust 1700 majapidamise jaoks Põlva- ja Tartumaal.

Rasina alajaama kaudu saab elektri 132 väiksemat alajaama nii Räpina, Mooste, Ahja, Võnnu kui ka Meeksi vallas, samuti saab Rasina piirkonnaalajaama kaudu voolu Piirissaar. Vajadusel saab Rasina alajaama kasutada ka Saesaare ja Kuuste piirkonnaalajaamade toitmiseks.

Elektrilevi juhatuse liikme Jaanus Tiisvendi sõnul väheneb tänu alajaama uuendamisele piirkonnas ulatuslike elektrikatketuste oht ning uute kaugjuhitavate seadmete kasutuselevõtt tähendab ka kiiremat rikete likvideerimist ja elektriohutuse suurenemist.

“Vana alajaam oli ehitatud 1973. aastal ning seal kasutusel olnud seadmed olid amortiseerunud. Uuenduste käigus ehitati jaotusseadmetele uus hoone, paigaldati kaasaaegsed jaotus- ja juhtimisseadmed ning rajati vajalikud võrguühendused” lisas Tiisvend.

Alajaama ehitustööd algasid esimese aasta suvel ning ehitustöid teostas AS Empower.

2016. aastal investeerib Elektrilevi Põlvamaale rohkem kui 4,2 mijonit eurot, uuendades 36 alajaama ja 180 kilomeetrit elektriliine. Lisaks Rasina alajaama uuendamisele on suuremad tööd Lepassaare alajaama uute seadmete paigaldamine ning Saatse-Värska, Ahja-Rasina, Leevaku-Räpina, Leevi-Ruusa, Koorvere-Saesaare ja Vaheri- Saesaare elektriliinide uuendamine.

Maret Reinumägi
kommunikatsioonispetsialist
Elektrilevi OÜ
5693 8148
maret.reinumagi@elektrilevi.ee