Uudised

Elektrilevi paigaldab maapiirkondade varustuskindluse tõstmiseks tarkvõrgu lüliteid

10.03.2017

Elektrilevi sõlmis lepingu, mille kohaselt paigaldatakse järgmise kahe aasta jooksul elektrivõrku üle 100 mastivõimsuslüliti. Nutikad lülitid võimaldavad elektrikatkestuste mõju vähendada eriti just maapiirkondades.

Mastivõimsuslüliti näol on tegemist kaasaegse tarkvõrgu seadmega, mis suudab automaatselt rikkelise liinilõigu muust võrgust eraldada ja sedasi enamikule tarbijatest elektrivarustuse kiiresti taastada.


Elektrilevi ehitusosakonna juhi Kristo Külljastineni sõnul tähendab automatiseerimine suuremat varustuskindlust ka ilmastikule avatud õhuliinivõrgus. „Kui praegu on meie võrgus umbes 400 mastivõimsuslülitit, siis järgneva kahe aastaga paigaldame 120 sarnast seadet lisaks. Automatiseerimine ja kaugjuhitavus on kaasaegse elektrivõrgu arendamisel võtmeteguriks ning asume selles vallas üha kiiremaid samme,“ lisas Külljastinen.

Tänu mastivõimsuslülititele jäi eelmisel aastal rikete korral vooluta ligi viiendiku võrra vähem kliente, kui neid olnuks ilma nutikate lülititeta.

Mastivõimsuslülitite soetamiseks korraldas Elektrilevi rahvusvahelise hanke, mille võitis Eltech Service OÜ. Raamlepingu maht on 1,34 miljonit eurot ja leping sõlmiti kaheks aastaks ühe aastase pikendamisvõimalusega.

Maret Reinumägi
kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56938148
[email protected]