Uudised

Elektrilevi uudne digiteenus aitab säästa raha

17.11.2020

Muretu elektritarbimise eeldus on õige suurusega peakaitse, mistõttu tõi Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi klientideni mugava võimaluse kodust elektrisüsteemi ainulaadse elektritesti digiteenuse abil ise testida.

Kõigil võib ette tulla olukordi, kus majapidamises viskab elektrikilbis kaitsme välja. Kuidas sel juhul käituda? Nüüdsest saab abi elektritesti tegemisest, mis võtab reeglina aega vaid mõne minuti. Kaugloetavaid andmeid töötlev digiteenus on mugav võimalus esmaseks ja soodsaks elektritarbimise veebinõustamiseks elektrikut tellimata, võimaldades iseseisvalt lahendada lihtsamaid elektriga seotud küsimusi.

Elektritesti tulemuseks on raport mõõtmistulemuste ja soovitustega. Ühtlasi saab raportist teada, kui suure tarbimisega seadme annab veel majapidamisse lisada. Olgu selleks plaan paigaldada elamisse õhksoojuspump või lisada tarbimiskohta elektriauto laadija või elektrikeris. Testi tegemise võimalus on sisuliselt kõigil Elektrilevi klientidel, kuna sobilikud nutikad sidelahendusega arvestid on olemas 99-protsendil majapidamistel. Elektritesti tegemisel soovitame järgida üldisi elektriohutuse nõudeid.

Peakaitsme maksimaalse koormuse tuvastamiseks tuleb sisse lülitada kõik soovitud seadmed, et jäljendada olukorda, kus tavaelus tekib keskmisest suurem koormus. Enamasti on sellisteks olukordadeks talveperiood ja jõulud. Ka üksikute seadmete kaupa mõõtes saab parema ettekujutuse majapidamise elektritarbimisest. Näiteks lülitades elektrikerise täisvõimsusel tööle on võimalik elektritesti abiga hinnata, milline on ühe saunaskäigu maksumus.

Tutvu elektritestiga lähemalt

Olles teinud koostööd suure tehnoloogiahiiu Microsoftiga näeb ettevõte elektritesti digiteenusel rahvusvahelist potentsiaali. Elektrilevi poolt väljaarendatud tarkvaralahendusega on eesmärk jõuda globaalsetele turgudele.

Elektritesti teenus on tasuline. Ühekordne test maksab 1,99 eurot, mis on kordades odavam kui kutsuda olukorda hindama elektrik. Valides 24h paketi saab ühe ööpäeva jooksul teostada teste nii palju kui on soovi ja vajadust. Elektritesti tasu kajastub järgmise kuu võrguteenuse arvel.


Millist hüve pakub elektritesti digiteenus?

  • Aitab säästa liigselt võrgutasult
    Elektritest näitab, kas valitud peakaitse vastab tänasele tarbimisele või on see liiga suur ja peakaitset vähendades saab säästa üleliigselt võrgutasult. Test annab võimaluse tuvastada seadme, mis on hakanud liigselt elektrit tarbima ning põhjustanud elektriarve ootamatu suurenemise.
  • Saab ülevaate erinevate seadmete tarbimisest
    Elektritest aitab hinnata, kas uue koduelektroonika seadme lisamine majapidamisse vajab ühtlasi ka suuremat peakaitset.
  • Annab hinnangu koormuse jaotusest
    Elektritest aitab veenduda, kas koormuste ringi jaotamine faaside vahel lahendab võimaliku probleemi ja peakaitsme suurendamine ei olegi vajalik. Lahenduseks võib hoopis olla koormuse ühtlasem jaotus.