Uudised

Tormi järel on käinud katkematu töö: elektrivarustus on taastatud 19 000 Elektrilevi kliendil

24.06.2021

Kolmapäevane tormituul tekitas elektri jaotusvõrgus üle saja rikke. Olukorrale kohe reageerinud ning öö läbi töötanud rikkemeeskonnad on praeguseks taastanud elektrivarustuse enam kui 19 000 Elektrilevi kliendile.

Kõige suuremat kahju tegi äikesetorm liinidele Harjumaal, kus praeguseks on elektrivarustus taastatud 11 000 kliendil ning vooluta on veel ca 1700 klienti.

Põhilised probleemid, millega rikkemeeskondadel pärast tormi kokku tuli puutuda, olid liinidele kukkunud puud, mis kohati isegi liinipostid endaga kaasa viisid.


"Eilne päev oli töökas ja täna hommikuse seisuga on Harjumaal likvideeritud alates eile keskpäevast 19 keskpinge ja 9 madalpinge riket, millega on elektrivarustus taastatud üle 11 000 kliendil," rääkis juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp.

Kokku üle Eesti on likvideeritud eile lõunast alates 57 keskpinge ja 44 madalpinge riket, millega on taastatud elektrivarustus 19 000 kliendil.

Elektrilevi vabandab ebamugavuste pärast ja tänab partnereid, kes tegid tööd kogu öö ja kes annavad endast kõik, et elektrivarustus igal pool võimalikult ruttu taastuks.

Tähtis on jätkuvalt meeles pidada, et katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Liinile langenud puu või mõne muu ohtliku olukorra fikseerimisel tuleks helistada rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112.