Uudised

Elektrilevi saatis Saaremaale ja Hiiumaale rikkebrigaade juurde, Mandri-Eestis taastatakse elektrivarustus tänase jooksul

13.12.2022

Eilne torm Birgit oli kõige tugevam taas meie saartel, tuues endaga kaasa tormituuled ja väga tiheda lumesaju, mis tõi olemasolevatele riketele elektrikatkestusi juurde ning aeglustas rikete lahendamist. Hoolimata rasketest ilmaoludest õnnestus ööpäevaga elekter Saaremaal tagasi tuua ca 2500 kliendil ning elektrita on seal hetkel veel ca 2800 klienti. Üle Eesti kokku ca 4000.

Fotograaf: Valmar Voolaid

Elektrilevi lisabrigaadid töötavad koos vabatahtlikega, et sügavas lumes rikkekohti otsida ja elektriliine puhastada. Saaremaal töötab praegu 29 brigaadi öösel ja päeval ning tegeletakse veel lisameeskondade otsimisega. Samuti liikusid lisajõud Hiiumaale appi rikkeid likvideerima.

Elektrilevi saadab Saaremaale ka elektrigeneraatoreid järjest juurde. Generaatorite paigutuse määrab Elektrilevi koostöös Saaremaa kriisikomisjoniga.

„Brigaadid töötavad põhimõtteliselt üle kogu Saaremaa. Kõikide suuremate katkenud liinide juures on elektrikud praegu tööl. Tavaoludes oleks meil õhtuks kõik rikked lahendatud, aga erakordselt paks lumi teeb meeskondade liikumise üliaeglaseks,“ sõnas Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm. „Saaremaa kriisikomisjoniga koostöös määrasime esmatähtsad piirkonnad, kus rikked lahendada. Piirkonnad, kuhu täna veel ei jõua elektrit tagasi tuua, püüame suures osas katta generaatoritega,“ ütles Härm. Hetkeprognoosi põhjal saab Elektrilevi Mandri-Eestis kõikidel elektrivarustuse tänase jooksul taastada.

Tööd jätkuvad koostöös Saaremaa kriisikomisjoni, Päästeameti, Merepääste ja vabatahtlikega veelgi suuremate jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon töötab selle nimel, et inimeste elektrivarustus esimesel võimalusel taastada.

Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks ning need murdusid ja tekitasid palju mahukaid rikkeid elektriliinidel. Uus torm kukutas puid ja oksi liinidele ning teedele juurde. Samuti tõi torm enda kaasa tugeva lumetuisu.

Elektrilevi palub inimestel elektriliine mitte ise kontrollima minna, kuna see on katkenud juhtmete tõttu eluohtlik!

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Käitumisjuhiseid elektrivarustuse katkemise korral leiab olevalmis.ee kodulehelt. Ilmateadet ning hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse kodulehelt.