Uudised

Elvas uuendatud alajaamad parandavad elektrivõrgu töökindlust

04.07.2012
Elektrilevi sai Elvas valmis kaks uuendatud jaotusalajaama, millega paraneb elektrivõrgu töökindlus ligikaudu 2800 kliendi jaoks. Tartu maakonna suuruselt teises linnas toimunud ehitustööd maksid 590 000 eurot.

Elva Haigla ja Elva Keskkooli nime kandvatesse alajaamadesse paigaldati uued 15-kilovoldised jaotusseadmed, Haigla-nimelisse alajaama ka 0,4-kilovoldine jaotusseade. Alajaamadest väljuvad liinid varustati kaugjuhitavate lülititega, mis võimaldavad rikete korral kiiremini elektrivarustuse taastada.

„Elvas oleme suuremaid uuendustöid teinud juba 2008. aastast, mil statistika näitas linnas sagedasi rikkeid. Tänaseks oleme kõik linna keskpinge õhuliinid viinud maakaablisse, paigaldanud kaugjuhitavaid lüliteid ja jaganud liinide koormust ümber. Kõik see on aidanud jõudsalt kaasa katkestuste vähenemisele," selgitas Elektrilevi arendus-ehitusosakonna projektijuht Terry Suursepp.

Tema sõnul võrgu uuendamistööd linnas jätkuvad ja juba sel sügisel lõppeb Elva 110/15 kV alajaama uuendamine, mille kaudu saab elektrivarustuse ligi 7000 klienti. Piirkonnaalajaamas vahetatakse välja 15 kV jaotusseade ja kaks trafot, samuti paigaldatakse seadmeid keskkonna- ja elektriohutuse suurendamiseks. Kokku investeerib Elektrilevi aastatel 2008-2012 Elva elektrivõrgu uuendamisse 2,66 miljonit eurot.

Ehitustööd Elva Haigla ja Keskkooli alajaamade uuendamisel viis läbi Skanska EMV.

Elektrilevi (endise nimega Eesti Energia Jaotusvõrk) on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Lisainfo:
Tuuli Sokmann
Elektrilevi kommunikatsioonijuht
[email protected]
Tel 5122562