Uudised

Jäide ja tuul põhjustavad elektrikatkestusi

26.10.2012
Eile öösel alguse saanud lumesadu koos tugeva tuulega on põhjustanud tavapärasest rohkem rikkeid Lõuna- ja Lääne-Eestis. Lõuna-Eestis tekitab rikkeid peamiselt temperatuuri vaheldumisest liinidele tekkinud jäide, Lääne-Eestis ja saartel tugev tuul, mis ulatus puhanguti kuni 27 m/s.

26. oktoobril kell 15.00 seisuga oli ilmastikuolude tõttu elektrita ligi 5200 majapidamist üle Eesti. Enim rikkeid on Lõuna-Eestis Tartu-, Võru- ja Põlvamaal. Elektrilevi juhtimiskeskuse hinnangul kõrvaldatakse kõik hetkel teadaolevad katkestused Lääne-Eestis ja saartel tänase päeva jooksul, Lõuna-Eestis võib katkestuste kõrvaldamine kesta ka homme.

„Lõuna-Eestis põhjustab katkestusi temperatuuride järsust kõikumisest tekkiv salakaval jäide ja märg lumi, mille raskus lõhub liine ja vajutab mädanenud puid ja suuri oksi liinidele," ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. „Kui ilm lähiajal soojemaks ei muutu, on Lõuna-Eestis jäite tõttu suur oht uuteks riketeks kogu nädalavahetuse vältel."

Elektrilevi ja partnerite rikkemeeskonnad kõrvaldavad rikkeid operatiivselt vajadusel kogu nädalavahetuse vältel.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi. Elektririketest, katkenud elektriliinidest või liinidele vajunud puudest ja okstest palume teatada Elektrilevi rikketelefonile 1343.