Uudised

Ilmastikust tingitud rikete tõttu elektrita ligi 3000 klienti

27.10.2012
Tuule, jäite ja liinidele langenud lume tõttu tekkinud rikete tõttu oli laupäeval kella 16 seisuga hinnanguliselt elektrita ligi 3000 Elektrilevi klienti. Valdav osa neist riketest on tekkinud öösel ja tänase päeva jooksul liinidele vajunud raske lume ja jäite tõttu.

Enim oli kell 16 vooluta majapidamisi Saare- ja Hiiumaal (kokku 720), Võrumaal (540) ja Põlvamaal (380).

„Jäide ja raske liinidele kukkuv märg lumi põhjustavad juhtmete katkemisi. Seetõttu on rikkeid jätkuvalt juurde tulnud nii öösel kui ka tänase päeva jooksul," selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. Tema sõnul on brigaadidele jätkunud tööd pidevalt ja kuna Põhja-Eestis ollakse praeguseks katkestuste kõrvaldamisega lõpusirgel, suundusid sealsed elektrikud nüüd Lõuna-Eesti maakondadesse appi.

Katkestuste kõrvaldamisel liigutakse suuremat arvu majapidamisi varustavatelt liinidelt väiksematele liinidele, et taastada vool võimalikult kiiresti võimalikult paljudele klientidele. „Enamiku eile tekkinud rikkeid oleme suutnud kõrvaldada, kuid osad majapidamised Võru-, Põlva- ja Tartumaal peavad paraku kannatlikkust varuma homseni. Seda seetõttu, et öö ja tänane päev tõi hulgaliselt rikkeid juurde. Olukorda raskendab rikkekohtadele ligipääs – pinnas on soine, sinna on uppunud meil tehnikat ja see aeglustab tunduvalt rikke parandamise kiirust," kirjeldas olukorda Tõnne.

„Kui võtta ühel hetkel korraga vooluta kliente, siis on see number eilsest saadik püsinud küll iga tund mõne tuhande kliendi ringis, kuid salakaval ilm tähendab seda, et rikkeid on kogu aeg tulnud juurde. Töövoog ees on pidev," selgitas Tõnne. Eile ja täna on kokku vool tagasi toodud ligi 37 000 kliendile.

Elektrilevi palub klientidelt mõistvat suhtumist ja rikkebrigaadid teevad oma parima, et katkestused kõrvaldada esimesel võimalusel.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi. Elektririketest, katkenud elektriliinidest või liinidele vajunud puudest ja okstest palume teatada Elektrilevi rikketelefonile 1343.