Uudised

Elektrilevi investeeris Tabasalu alajaama miljon eurot

28.08.2012
Tabasalus valmis uus 110/10kV piirkonnaalajaam, millega paranes elektrivarustus 5400 majapidamisel ja ettevõttel Harku vallas, Tabasalus ja Tiskres.

"Piirkonda seni varustanud alajaamas olid seadmed vananenud, samuti on viimastel aastatel jõudsalt suurenenud elektritarbijate arv," selgitas uue alajaama ehitamise vajadust Elektrilevi varahalduse valdkonna juht Jaanus Tiisvend. „Uue alajaama võimsused on projekteeritud ka tulevikku silmas pidades. Harku ja Tabasalu jäävad kinnisvaraarendust jälgides ka edaspidi atraktiivseks ja kiireltarenevaks piirkonnaks".

Varasemast oluliselt töökindlam alajaam tähendab klientidele vähem elektrikatkestusi ja rikete kiiremat likvideerimist, sest uued seadmed on varustatud kaugjuhitavate automaatlülititega. "Rikkekoha otsimiseks või igaks lülitamiseks ei pea avariimeeskond enam kohale sõitma, vaid osa töid saab nüüd teha distantsilt," ütles Tiisvend.

Ehituse peatöövõtja oli Siemens OY. Tööde maksumus koos alajaama hoone, uue 10-kilovoldise jaotusseadme, kaabelliinide ja hooldustee ehitusega oli 1,063 miljonit eurot.

Kaarel Kutti
Kommunikatsioonispetsialist
Elektrilevi OÜ
Tel: 55 54 1989