Oma võrgulepingute vaatamiseks, muutmiseks ja lõpetamiseks logige sisse
meie e-teenindusse.
Sisenen

Liitumisleping
Kui soovite uue tarbimiskoha elektrivõrguga ühendada ehk liituda, tuleb meile selleks esitada liitumistaotlus. Liitumislepingu sõlmimine on tasuline. Liitumisest lähemalt »

Võrguleping
Tavaliselt on tarbimiskohad elektrivõrguga juba ühendatud. Selleks, et saaksime Teie tarbimiskohta elektriga varustada, on kõigepealt vaja sõlmida võrguleping. Tarbija vahetumise korral võib olla vool suletud, ka sellisel juhul tuleb uuel tarbijal alustada võrgulepingu sõlmimisest. Võrgulepingu sõlmimine on tasuta.
Võrgulepingust lähemalt »

Elektrileping
Avatud turul soovitame lisaks võrgulepingule sõlmida ka vabalt valitud elektrimüüjaga elektrilepingu. Võrguleping ja elektrileping on kaks eraldi lepingut erinevate ettevõtetega. Kui jätate elektrilepingu sõlmimata, tarbite automaatselt elektri üldteenust või bilansienergiat, mis ei pruugi olla kõige soodsamad.

Millal on vaja võrguleping sõlmida, muuta või lõpetada?

Võrguleping on vaja sõlmida, kui ostate korteri või maja ning lõpetada, kui müüte oma korteri või maja. Näiteks kui kolite, tuleb endisel tarbijal kehtiv leping lõpetada ning uuel tarbijal sõlmida uus võrguleping.

Võrgulepingut muudame siis, kui vahetate võrgupaketti või kui muutuvad tarbimistingimused, näiteks suurendate või vähendate peakaitsme suurust, vahetate ühefaasilise voolu kolmefaasilise vastu, muudate pingesüsteemi või muutub Teie liitumispunkti asukoht.

Võrgulepingu sõlmimisest »
Toimingutest kolimisel »
Võrgulepingu lõpetamisest »

Kortermajade võrgulepingud

Kortermajades võib võrguleping olla sõlmitud iga üksiku korteriga eraldi või tervele majale korraga, näiteks korteriühistule. Kui võrgulepingud on sõlmitud iga korteriga eraldi, saab iga korter sõlmida ka elektrimüüjaga otse elektrilepingu. Kui võrguleping on sõlmitud tervele majale korraga, tasub võrguteenuste ja elektri eest ühistu ning jagab arve korterite vahel kokkulepitud viisil. Kui sellises kortermajas on soov ikkagi korterite kaupa otse arveldada, tuleb algatada ühisostult üksikostule üleminek.