• Võrk 1 - Võrguteenus põhitariifiga (ööpäev läbi sama kWh hind)
  • Võrk 2 - Võrguteenus ajatariifidega (eraldi päeva- ja ööhind; ööhind kehtib nädalavahetustel ööpäev läbi)
  • Võrk 3 – Võrguteenus põhitariifi ja püsitasudega (ööpäev läbi sama kWh hind, lisaks püsitasud: kuutasu ning ampripõhine võrguühenduse läbilaskevõime tasu)
  • Võrk 4 - Võrguteenus ajatariifide ja püsitasudega (eraldi päeva- ja ööhind, lisaks püsitasud: kuutasu ning ampripõhine võrguühenduse läbilaskevõime tasu)

Võrk 1 ja Võrk 2 sobivad:
Koduklient, eramu, mille peakaitse on 25 A ja kus tarbitakse elektrit aastas vähem kui 7900 kWh. Kuna tarbimine on väike, on mõistlik valida püsitasuta pakettide vahel.

Võrk 3 ja Võrk 4 sobivad:
Koduklient, eramu, mille peakaitse on 25 A ja kus tarbitakse elektrit aastas rohkem kui 7900 kWh. Kuna tarbimine on suur, on mõistlik valida püsitasuga pakettide vahel.

Sarnaselt võib soodsama paketi valida ka korterite puhul. Näiteks 250 A peakaitsmega 72 korteriga kortermaja korral on püsitasuga paketi valimine mõistlik siis, kui aastatarbimine korteris ületab 2200 kWh.

Kõige lihtsam on võrgulepingu pakette võrrelda ja soodsamat hinda paketikalkulaatoriga kontrollida meie e-teeninduses oma võrgulepingu lehel. Samuti aitab soodsama valiku teha lepingu sõlmimise vormil olev kalkulaator, mida saate kasutada, kui hakkate uut võrgulepingut sõlmima.

Soovitame alati peale tarbimise muutumist kontrollida olemasoleva võrgupaketi sobivust.
Üle 63A võrguühenduse pakettide hinnakiri »

Kas valida ajatariifne või põhitariifne võrgupakett?

  • Kui kasutate elektrit peamiselt tööpäeviti ja päevasel ajal, on soodsam valida põhitariifne hinnapakett (Võrk 1 või Võrk 3), milles kWh hind on ööpäev läbi sama.
  • Kui aga kasutate ligikaudu pool elektrikogusest öisel ajal või nädalavahetustel, tasub valida kahetariifne hinnapakett (Võrk 2 või Võrk 4).

Päevahind kehtib esmaspäevast reedeni suvel kella 8–24, talvel kella 7–23. Ööhind kehtib suvel kella 24–8 ja talvel kella 23–7 ja kõigil laupäevadel ja pühapäevadel. Argipäevadele langevatel riiklikel pühadel kehtivad samad hinnad, mis tavalistel argipäevadel.

Ajatariifiga paketi saate tasuta valida ainult siis, kui tarbimiskohas on kahetariifne arvesti, kauglugemise valmidusega arvesti või tarbimiskoht on kauglugemisel. Muudel juhtudel, kui soovite hakata kasutama ajatariifset hinnapaketti, tuleb teil tellida arvesti vahetus. Elektriarvesti vahetamisest lähemalt »

Kuidas tellida ajatariifidele üleminekut ja/või arvesti vahetust?


Kui Teie tarbimiskohas on juba kauglugemise valmidusega arvesti, teatage palun teenuse tellimisel arvestil olevad näidud.