Rikkeinfo

Meile teadaolevad rikked leiad katkestuste kaardilt ning samuti teavitame Sind sellest MARU rakenduses ja SMS-i teel. Kui oled meilt teate juba saanud, siis täiendavalt rikkest teavitama ei pea.

Teavita meid läbi MARU rakenduse

MARU rakenduse kaudu saad meile lihtsalt teada anda, kui tarbimiskohas ei ole elektrit. MARU kasutamiseks mine aadressile maru.elektrilevi.ee. Logides rakendusse sisse, on Sul võimalik näha enda tarbimiskohaga seotud rikketeateid ning teavitada Elektrilevi, kui tarbimiskohas puudub vool.

Vaatan täiendavat infot » Teata rikkest MARUs

Helistades rikketelefonil 1343

Kui katkestuse kohta ei ole Sulle sõnumit saabunud, siis saad elektrikatkestusest teada anda, helistades numbril 1343.

 • Rikketelefonile helistades kuuled esmalt automaatvastajast infot meile teadaolevatest riketest.
 • Kui automaatvastaja sõnum ei anna vastust Sinu piirkonna rikke kohta, jää palun liinile ja Sind ühendatakse klienditeenindusega.
 • Helistan numbrile 1343

  Helistades rikketelefonil 1343

  Automaatvastajas on Sinu piirkonna rikkeinfo

 • Rikke kõrvaldamisega juba tegeletakse, rikkest teavitamine ei ole vajalik
 • Automaatvastajas ei ole Sinu piirkonna rikkeinfot

 • Oota, kuni Sind ühendatakse klienditeenindajaga.
 • Ütle täpne aadress või asukoha info. Kirjelda, millise rikkega on tegemist, nt puu liinil.
 • Registreerime rikke ja anname teada, millal rike eeldatavalt likvideeritakse.
 • Loe lähemalt, kuidas rikkeinfo meieni jõuab

  Palju maksab rikke kõrvaldamine?

  Rikke kõrvaldamine Elektrilevi võrgus

  TASUTA


  Kui rike asub Sinu majasiseses elektrisüsteemis

  Väljakutse

  29.90 €

  Rikke parandamine kuni 30 min

  62.40 €

  Iga järgnev 30 minutit

  35 €

  Kuidas rikkeinfo Elektrilevini jõuab

  Rikete likvideerimise operatiivsuse juures on kõige olulisemaks rikkest teada saamise kiirus. Siin tulevad meile appi võrku paigaldatud nüüdisaegne tehnika, infosüsteemid ja järjest tõhusamaks muutuvad tööprotsessid.

  Keskpingeriketest saame tänu nutikale tehnoloogiale täna juba üldjuhul teada automaatselt. Keskpingevõrgu muudavad meie jaoks „nähtavaks" kaugloetavad elektriarvestid, mille abil saame rikke ulatuse kiirelt kindlaks teha.

  Keskpingeriketele reageerime kiirelt – võrku paigaldatud lülitite abil on sageli võimalik rikkeline liinilõik muust võrgust eraldada ja alles siis rikke likvideerimisega tegeleda. See tähendab, et saame ülejäänud tarbijate jaoks voolu kiiremini taastada.

  Madalpingevõrk ei ole veel automatiseeritud, seetõttu saame madalpingeriketest teada ainult klientide kõnede või MARU rakenduses.

  Kuna madalpinge rikke korral ei ole võimalik rikke ulatust nii kiiresti välja selgitada, tuleb mõnikord ainuüksi rikke asukoha leidmiseks läbi kontrollida hulgaliselt liinikilomeetreid, mis tähendab, et rikketeate edastamisest kuni voolu taastamiseni võib kuluda mitu tundi. Samuti on madalpingerikete puhul keerulisem prognoosida täpset rikke likvideerimise aega.