Hüppa sisuni

Tegevused katkestuste korral

Elektrivõrgus esineb aeg-ajalt nii rikkelisi kui plaanilisi katkestusi. Plaaniliste katkestuste ajaks lülita välja ja eemalda vooluvõrgust kõik tundlikud elektroonikaseadmed. Erandiks on valveseadmed, mis on tavaliselt varustatud akuga ja peaksid töötama ka elektrikatkestuse ajal.

Elektrikatkestusest teata MARU lehel või helista numbril 1343. Elektriõnnetuse korral helista 112

Meile teadaolevatest riketest teavitame Sind MARU rakenduses ja SMS-i teel. Sõnumisse lisame ka info rikke kõrvaldamise ligikaudse aja kohta. Kui oled SMS-i või MARUs teavituse juba saanud, siis meid täiendavalt rikkest teavitama ei pea. Katkestuste kohta saad lisainfot ka katkestuste kaardilt.

Mida teha, kui elekter läheb ära?

  1. 1

    Tee kindlaks elektrikatkestuse ulatus

    Kui elekter läheb ära, siis tee kindlaks, kui suur on elektrikatkestuse ulatus - kas elekter läks ära ainult ühest valgustist, ühest toast, ühest korterist või tervest majast?

  2. 2

    Vaata, kas oled saanud Elektrilevilt rikketeavituse MARU rakenduses ja/või telefoni SMS-i.

    Saadame teavituse 10-15 minuti jooksul alates rikkest teada saamisest. Sõnumisse lisame ka info rikke kõrvaldamise ligikaudse aja kohta.

  3. 3

    Kontrolli, kas elektriarvesti töötab ja kaitsmed on sees

    Vaata, kas arvesti tabloo töötab ja kõik kaitsmed on sisselülitatud asendis. Vahel võib juhtuda, et elektriarvesti on mingil põhjusel välja lülitunud või on mõni seade või valgusti välja lülitanud kaitsme.

Pea meeles!

  • Kui tunned ebatavalist lõhna, lülita elekter välja

    Kui elektriseadme juhtmest, pistikust või lülitist tuleb suitsu või ebatavalist lõhna, siis lülita elekter välja terves majas. Süttinud elektrijuhtmeid ei tohi mitte mingil juhul kustutada veega.

  • Elektriõnnetuse korral helista koheselt 112

    Elektriõnnetuse puhul tuleb alati helistada 112, seda sõltumata kannatanu olukorrast. Elektrilöögi saanud inimese seisund võib halveneda kiiresti ja muutuda veel kuni 24 tunni jooksul. Pea meeles, et vooluringi sattunud inimest ei tohi puutuda. Kannatanu on pinge all niikaua, kuni ta on seotud vooluringiga. Lülita elekter välja.

  • Hoia katkenud elektriliinidest eemale

    Maha langenud elektrijuhtmed võivad olla eluohtlikud, seetõttu ei tohi neile mingil juhul läheneda ega neid puudutada. Samuti ei tohi puutuda liinile langenud puid ega oksi – puutüvi ja oksad sisaldavad alati teatud koguses vett, mistõttu juhivad nad väga hästi elektrit. Nende katsumine võib viia kurbade tagajärgedeni. Katkenud elektriliinidest anna meile teada rikketelefonil.

Mida teha, kui torm on tulemas?

Tormide ajal suureneb oht elektrikatkestuse tekkimiseks, sest tugev tuul murrab puid ja rebib lahti juhtmeid. See võib omakorda põhjustada elektrikatkestusi.

Korduma kippuvad küsimused