Uudised

Elektrilevi investeerib Ida-Virumaa elektrivõrku 2 miljonit eurot

17.07.2012

Elektrilevi alustab Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonna elektrivõrgus ulatuslikke ehitustöid, mis parandavad elektrivarustust enam kui 12 000 majapidamise ja ettevõtte jaoks. Uuendustööde maksumus ulatub 2 miljoni euroni.

Tööde käigus ehitatakse tänase Ahtme Elektrijaama nimelise alajaama asemel uus Ahtme alajaam 35- ja 6- kilovoldiste jaotusseadmetega. Seni Kose-Jõe alajaamaga ühendatud 35 kV liinid viiakse üle Ahtme jaotla toitele, mis teeb Ahtme alajaamast olulise toitepunkti mitmetele Ida-Virumaa alajaamadele. Kose-Jõe alajaamas ehitatakse uus 6-kilovoldine jaotla koos hoonega. Uute alajaamade ühendamiseks elektrivõrguga rajatakse ligi 9 kilomeetrit maakaabelliine.

Ahtme ja Kose-Jõe alajaamadest saavad elektritoite Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonna kodud ja ettevõtted. „Uuendustööd puudutavad suurt osa meie Ida-Virumaa klientidest, kes saavad edaspidi kindlama elektritoite. Neis alajaamades on seadmed amortiseerunud, rikkeohtlikud ja põhjustavad palju hoolduskulusid. Ahtme alajaama hoone on ehitatud koguni 40ndatel," selgitas Elektrilevi arendus-ehitusosakonna Ida piirkonna juht Priit Poom.

Tema sõnul muutub kindlama elektrivarustuse ja vähenevate hoolduskulude kõrval kiiremaks ka rikete likvideerimine. „Erinevalt praegusest on uues elektrivõrgus seadmed kaugjuhitavad. Nii ei pea brigaad rikkekoha otsimiseks või igaks lülitamiseks kohale sõitma, vaid osa töid saab teha distantsilt. Seega lüheneb rikke kõrvaldamiseks kuluv aeg," lisas Poom.

Ehitustööd Kose-Jõe alajaamas viib läbi Elektritsentrum ja Ahtme alajaamas Eesti Energia Võrguehitus. Tänavu augustikuus algavad tööd plaanitakse valmis saada järgmise aasta sügiseks.

Elektrilevi (endise nimega Eesti Energia Jaotusvõrk) on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Kaarel Kutti
Kommunikatsioonispetsialist
Elektrilevi OÜ
Tel: 55 54 1989