Uudised

Kolmandik Valga linnast sai kindlama elektrivarustuse

28.11.2013
Elektrilevi võttis ehitajalt vastu täielikult uuendatud Lõuna jaotusalajaama, mis annab kindlama elektrivarustuse 2500 majapidamisele ja ettevõttele Valgas linnas.

Ehitustööde käigus ehitati uus alajaamahoone ning asendati senised jaotus- ja automaatikaseadmed kaasaegsetega. Uuendustöödega vähenes elektrikatkestuste oht, paranes ohutus ja alajaama territooriumi välisilme.

„Valga elektrivõrk sammub suurema töökindluse suunas,“ ütles Elektrilevi võrgu üldplaneerija Meelis Kodres „Mõned aastad tagasi uuendasime kõige olulisema lülina elektrivõrgus Valga piirkonnaalajaama, nüüd kahest olulisest toitesõlmest esimesena Lõuna jaotusalajaama ning lähikuudel algavad loodetavasti Pedeli alajaama ehitustööd.”

Keskmiselt ehitab Elektrilevi üle Eesti iga päev kaks uut alajaama ja viis kilomeetrit elektriliine. Valgamaa elektrivõrgu töökindluse parandamisse investeeritakse tänavu 2,8 miljonit eurot, mille eest uuendatakse 40 alajaama ja ehitatakse 99 kilomeetrit ilmastikukindlaid elektriliine.

Lõuna alajaam on üks kahest olulisest jaotusalajaamast Valgas, mis varustab elektriga Kungla ja Laatsi tänava vahelist piirkonda. Ehitustöid teostas Siemens OY ja tööde maksumus oli 447 000 eurot.


Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõtja Eesti enam kui 30 võrguettevõtja seas. Toome elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestis, välja arvatud suurematest aladest Läänemaa, Viimsi ja Narva. Elektrilevi haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2012. aastal investeeris ettevõte võrku 100 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 109 miljonit eurot.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989