Tarbimisajalugu
Kui meil ei ole andmeid tegelikult tarbitud koguste kohta laekunud, siis prognoosime tarbimisandmed. Kaugloetava arvesti puhul võib põhjuseks olla andmeside häire või peakaitsme väljalülitamine. Kaugloetava arvesti andmeside häire ei mõjuta arvesti tööd ega mõõtetäpsust - tarbimisandmed salvestuvad arvestisse tunnitäpsusega ka siis, kui andmed ei liigu. Andmeedastuse taastumisel teeme ümberarvestuse vastavalt tegelikele tarbimiskogustele.
Prognoositud kogused muutuvad, kui prognoositud andmetega perioodi on laekunud tegelikud mõõteandmed. Sellisel juhul arvutatakse varem prognoositud kogused ümber.
Võrku antud elektrienergia koguseid saab vaadata allalaetavast tunniandmete CSV failist veerust „Võrku andmine".
Tarbimisteatis on tarbimise väljavõte kuude kaupa. Teatis lihtsustab energiamärgise taotlemist ja energiaauditi läbiviimist. Tarbimisteatise saad iseteenindusest alla laadida tasuta. Kui soovid tellida tarbimisteatist terve korterelamu kohta, pöördu meie klienditeeninduse poole. Tutvun hinnakirjaga »
Tarbimisandmeid saab vaadata iseteenindusest, tarbimisajaloo lehel. Seda kas tarbimisandmed on prognoositud või tegelikud, näeb graafikult või allalaetavast CSV-failist.
Kui mõõteandmed ei laeku, prognoosime puuduvad mõõteandmed järgmiselt:
Peale kauglugemise taastumist korrigeerime varasemad prognoositud tarbimiskogused.
Tarbimisandmeid loetakse arvestist vähemalt kord päevas. Laekunud andmed saadame Eleringi andmelattu ja kuvame Elektrilevi iseteeninduses reeglina järgmise päeva kella üheteistkümneks. Mõõteandmete puudumine Elektrilevi iseteeninduses või elektrimüüja äpis on üldjuhul põhjustatud mõõteandmete laekumisega seotud häiretest. Kui häire on kõrvaldatud ja andmete laekumine taastunud, edastame tarbimisandmed Elektrilevi iseteenindusse ja Eleringi andmelattu / elektrimüüja äppi. Kui tarbimisandmed puuduvad ainult elektrimüüja äpis, pöördu probleemi lahendamiseks äpi omaniku poole.
Elektrienergia koosneb kahest komponendist: aktiivenergiast ja reaktiivenergiast:
Koduklient reaktiivenergia eest maksma ei pea ja arvel on reaktiivenergia kogused informatiivse tähendusega.
Elektrivõrgus olevate rikkeliste katkestuste likvideerimine käib samm sammult. See tähendab, et üldine katkestus võib olla näiteks 24 tundi pikk, kuid selle sees tehakse nn proovipingestamisi, mis tekitab võimaluse elektrit vahepeal tarbida.
Eeldades, et liinil pole rohkem rikkeid, tehakse pingestamine. Kui tegelikult oli liini ulatuses veel rikkeid, siis liin lülitub taaskord välja. Lühiajalisi liini pingestamisi ei pruugi märgata, kuid seadmed, mis on võrku ühendatud, hakkavad automaatselt elektrit tarbima. Näiteks: põrandaküte, külmkapp, boiler jne. Proovipingestamised võivad olla väga lühiajalised.
Lisaks võib rikete ja nende likvideerimise käigus tekkida olukordi, kus pinge on kliendi juures mõnes faasis korrektne, mõnes madalam või hoopis puudub, mistõttu ei pruugi alati aru saada, kui ühes faasis toimub tarbimine, samas teises faasis pinge puudub.

Uued, mitmetariifsed paketid Võrk 5, Võimsus Aeg VMA5, Keskpingel liinil Aeg VKL5, Keskpingel alajaamas Aeg VKA5:
