Uudised

Elektrikatkestusi kõrvaldab 152 rikkemeeskonda

07.12.2015
Kogu nädalavahetuse kestnud tormi tõttu on esmaspäeva hommikul kell 10.45 seisuga elektrita veel 10 960 majapidamist. Rikete kõrvaldamist raskendas kogu nädalavahetuse kestnud tugev tuul, mis saartel alla 20 meetri sekundis ei langenudki.

„Rohkem kui 100 rikkemeeskonda pingutasid kogu nädalavahetuse, et elektrikatkestusi kõrvaldada ja pühapäeva pärastlõunaks oli elektrita majapidamiste arv koos päeva jooksul lisandunud riketega langenud juba 3000ni,“ rääkis Elektrilevi käiduosakonna juhataja Taivo Tõnne. „Eile õhtul tugevnenud tormi tõttu on elektrikatkestuste arv täna hommikuks taas kasvanud.“

Kui laupäeval ja pühapäeva esimesel poolel oli olukord kõige kriitilisem Saaremaal, siis pühapäeva õhtul tugevnenud tormi tõttu kasvas elektrikatkestuste arv kõige enam Pärnumaal, kus on 3634 elektrita majapidamist ja ettevõtet. Rohkem rikkeid on veel Saare-, Viljandi- ja Raplamaal, kus esialgse prognoosi järgi ulatuslikumad rikked kõrvaldatakse tänase päeva jooksul, kuid rikete kõrvaldamine jätkub veel homme, vajadusel ka ülehomme.

Juhul kui torm vaibub ja uusi elektrikatkestusi juurde ei teki, kõrvaldatakse kõik rikked tänase päeva jooksul Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Tartu-, Ida-Viru- ja Lääne-Virumaal ja ülejäänud maakondades jäävad üksikud elektrikatkestused.

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56 93 8148