Uudised

Tormi põhjustatud rikked on suuremalt jaolt likvideeritud

14.07.2020

Laupäeva, 11. juuli hommikutundidest alates kui Saaremaa kaudu hakkas üle Eesti liikuma torm on Elektrilevi parandanud 622 elektrivõrgu riket ja taastanud voolu pea 63 000 kliendile. Tormi kahjustused osutusid suuremahulisteks ja olid võrreldavad eelmise aasta lõpu tormidega. Kannatada said kõige rohkem Pärnu, Rapla, Järva ja Jõgeva maakond.

Ligi 80 protsenti klientidest said voolu tagasi 24 tunni jooksul. „Suurema kliendiarvuga tööd saavad tänase hilisõhtuga lõpetatud. Mõned väiksema kliendiarvuga, kuid suurt ehitustööde mahtu nõudvad juhtumid jäävad veel lahendamisele, aga üritame nendegi puhul võimalikult kiirelt elektrivarustuse taastada,“ kinnitas Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar.

Paneme kõigile südame - kui hakkate nädalavahetuseks maakodudesse sõitma, võiks teil olla eelnev veendumus, et suvemajas on ikka vool olemas. „Hajaasustusega piirkondades võib juhtuda olukord, kus liin on katki, aga kuna kohapeal alalisi tarbijaid pole, siis pole ka infot rikkest. Kui võimalik, paluge lähematel naabritel olukorda kontrollida ja rikke avastamise puhul andke sellest kindlasti teada Elektrilevile,“ tegi Tõnissaar üleskutse.

Nagu ikka on tormikahjude likvideerimine kaasa toonud ka mitmeid markantseid olukordi. Näiteks Jõgevamaal Lilastvere külas selgus rikkekohale jõudes, et riket kõrvaldada ei saa. Masinaga ei pääse liinidele ligi, maapind oli sedavõrd pehme. Päev hiljem läks brigaad tagasi ja liini hakati taastama redelite pealt. Ei kõla 21. sajandi moodi, aga reaalsus osutus just selliseks.

Rikkebrigaad

Elektririkke kõrvaldamine. Autor: Karl-Erik Kumm / Elektrilevi


„Täname kõiki partnereid, kes on suurte jõududega taastamistöödes kaasa löönud ning kõiki töömehi, kes keerukates olukordades leidnud nutikaid lahendusi. Brigaadid olid väljas päeval ja öösel, sisuliselt 24/7. Ühiste jõupingutustega oleme valdava osa rikkeid likvideerinud ja saame kindlasti kiiremas korras hakkama ka viimaste veel korrastamist vajavate kohtadega,“ lisas Tõnissaar.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.