Uudised

Elektrilevi taastas päeva jooksul elektrivarustuse 21 300 kliendil, elektrita on veel 7500 klienti

19.01.2023

Täna, 19. jaanuari öösel hakkas sadama rasket lund ja Kagu-Eestist alates põhja poole oli lumesadu väga intensiivne ning põhjustas mitmel pool elektrikatkestusi. Kõige ulatuslikumad rikked on Harju-, Rapla- ja Pärnumaal. Päeva jooksul on elektrivarustus taastatud 21 300 kliendil, õhtuse seisuga on elektrita veel ca 7500 klienti. Katkestuste likvideerimisega tegelevad rikkebrigaadid ööpäevaringselt.

Raske lumesaju tõttu on palju puid ja oksi murdunud ning põhjustanud ulatuslikke elektrikatkestusi üle kogu Mandri-Eesti. Brigaadid tegelevad elektrivarustuse taastamisega alates varahommikust. Lõunast, kui lumesadu lõppes, alustati ka ülelende droonidega, mis kiirendas rikete kaardistamist.

„Täna tegeles rikete likvideerimisega kokku 52 brigaadi ja homseks liiguvad appi veel lisabrigaadid Saaremaalt. Töid tehakse ööpäevaringselt,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Raske lumi on tekitanud eriti palju rikkekohti ning see teeb nende likvideerimise aeganõudvaks. „Oleme enamus rikkeid kaardistanud ning täna õhtuste prognooside kohaselt saame elektriühenduse taastada Järvamaal hiljemalt reede õhtuks, kuid teistes maakondades läheb veel viimaste rikete lahendamisega aega kuni laupäeva õhtuni,“ sõnas Härm.

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.