Uudised

Pühapäeval kell 12 elektrita 1690 majapidamist

28.10.2012
Täna kella 12 ajal oli ilmastikust tingitud rikete tõttu vooluta hinnanguliselt 1690 Elektrilevi klienti. Neist 1200 majapidamist elektrita jätnud riket on tekkinud tänase päeva jooksul.

„Rikked on tingitud jäitest ja liinidele vajunud lumest, mis vajutab juhtmed katki. Suurimad on temperatuuride nulli lähedal kõikumisest tingitud jäiteprobleemid olnud Lõuna-Eestis," selgitas Juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. Kokku on reedel saabunud talveilmast tekkinud rikete tõttu viimastel päevadel vooluta olnud enam kui 49 000 majapidamist.

„Brigaadid on olnud pidevalt töös. Näeme, et täna lisandub uusi rikkeid õnneks üha vähem. Püüame praegused rikked valdavas osas täna kõik kõrvaldada, mõni üksik liin võib halvemal juhul jääda ka homseks," lisas Tõnne.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi. Elektririketest, katkenud elektriliinidest või liinidele vajunud puudest ja okstest palume teatada Elektrilevi rikketelefonile 1343.