Uudised

Elektrilevi investeeris Keila-Joa elektrivõrku 837 000 eurot

29.11.2012
Keila-Joal valmis uus 35/10kV piirkonnaalajaam, millega paranes elektrivarustus 3360 majapidamisel ja ettevõttel Keila vallas, Keila-Joal, Türisalus ja Laulasmaal.

„Keila-Joa senine alajaam oli ehitatud kokku kahest eraldi hoonevälisest jaotusseadmest, mis olid oma aja ära elanud," selgitas Elektrilevi ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen investeeringu vajalikkust. „Uus Siemensi jaotusseade tagab alajaama praktiliselt hooldusvaba töötamise järgmiseks paarikümneks aastaks."

Alajaama uuendustööde käigus renoveeriti alajaama jõutrafo vannvundament, et see vastaks kehtivatele keskkonnanõuetele, ehitati valmis alajaamahoone ja paigaldati uus jaotusseade. Kaasaegne jaotusseade tähendab piirkonnale kindlamat elektrivarustust ja vähenevaid alajaama hoolduskulusid Elektrilevile.

Tööde maksumus koos alajaamahoone ja uue 10kV jaotusseadmega oli 837 000 eurot, millega paranes elektrivarustus 17-s Keila valla asulas. Keila-Joa piirkonnaalajaama ehituse peatöövõtja oli Eesti Energia Võrguehitus AS.

Elektrilevi investeerib võrgukvaliteeti ja varustuskindlust parandavatesse töödesse Harjumaal tänavu kokku ligi 9,46 miljonit eurot, millega uuendatakse kokku 53 alajaama ja paigaldatakse 112 kilomeetrit ilmastikukindlat maa- ja õhukaablit.

Elektrilevi on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Kaarel Kutti
Kommunikatsioonispetsialist
Elektrilevi OÜ
Tel: 55 54 1989