Uudised

Elektrilevi investeeris esimeses kvartalis üle 15 miljoni euro

28.05.2012
Võrguettevõtja Elektrilevi investeeris esimeses kvartalis elektrivõrku 15,4 miljonit eurot, mis on 37% rohkem kui samal perioodil möödunud aastal.

Aasta esimese kolme kuuga rajati maakaablit 175 kilomeetrit ja kaasaegset õhukaablit 111 kilomeetrit, alajaamu ehitati 100.

Võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga on vähenenud rikete arv ja elektrikatkestuste kestus. Kolme kuu jooksul toimunud 5459 riket tähendab mullusest ligi viiendiku võrra väiksemat numbrit. Riketest tingitud elektrikatkestusi oli kolme kuu jooksul majapidamise kohta keskmiselt 32 minutit, mida on 40% vähem kui aasta varem.

"Enim on rikkeid vähenenud suuremat arvu majapidamisi varustavatel keskpingeliinidel, mis on varasemate aastate investeeringute tulemus. Sellest aastast suunasime senisest rohkem vahendeid madalpingeliinidele, mis parandab lähiaastatel elektrivarustust maapiirkondades," ütles Elektrilevi juhataja Tarmo Mere. Tema sõnul mõjutab elektrivõrgu töökindlust täna olulisel määral ilmastik ja seega on võrgu uuendamisel jätkuvalt põhirõhk ilmastikukindla maa- ja õhukaabli ehitamisel.

Elektrivõrgu uuendamistööd toimusid kõigis maakondades. Suurimateks esimeses kvartalis lõppenud töödeks olid Võhma, Suure-Jaani ja Viljandi Kaare tänava elektrivõrgu uuendamine, Hindreku 20/10 kV jaotusalajaama ehitamine Tabasalus, nr 26 alajaama uuendamine Tallinnas Kadriorus ning Maaritsa-Kammeri 15 kV liini maakaablisse viimine Kambja vallas.

Elektrilevi (endise nimega Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ) on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Lisainfo:

Tuuli Sokmann
Elektrilevi kommunikatsioonijuht
[email protected]
tel 5122562
www.elektrilevi.ee