Hea klient!

Hetkel on Elektrilevi klienditelefonil pikemad ootejärjekorrad. Vabandame ebamugavuste pärast!

MARU rakendus annab võimaluse kiireks infovahetuseks

● Teata elektrikatkestusest
● Anna märku ohtlikust olukorrast
● Saa infot rikke likvideerimisest
● Aktiveeri rikketeate märguanded

Vaatan lähemalt

Minu võrgulepingud

Sõlmi või lõpeta leping, muuda hinnapaketti

Vaatan võrgulepinguid

Minu tarbimisajalugu

Analüüsi oma tarbimist

Vaatan tarbimisajalugu

Minu liitumised

Jälgi oma liitumiste teekonda, esita uus taotlus

Vaatan töös liitumisi

Minu andmed

Muuda oma kontaktandmeid või telli teavitusi

Vaatan kontaktandmeid

Elektrivõrgu hetkeolukord

Vaata oma kodupiirkonna elektrivarustust ja tutvu soovitustega elektrikatkestuse korral.

Vaatan kaarti Tutvun soovitustega

Elektrilevi

Elektrilevi on Eesti suurim võrguettevõte, tuues elektri kohale pea kõikidesse kodudesse ja ettevõtetesse. Meie ambitsioon on pakkuda klientidele ja ühiskonnale erakordset väärtust suuri võrke efektiivselt koos arendades ja hallates. Meie töö tulemusena muutub elektrivõrguteenus järjest töökindlamaks. 

Loen lähemalt

Uudised

Palume esinduse külastusel järgida lihtsaid reegleid, et hoida ennast ja teisi:

  • Palume haigusnähtudega esindustesse mitte tulla.
  • Külasta võimalusel esindust üksi.
  • Mõtle eelnevalt oma vajadus läbi, et kohapealne protsess sujuks kiiremini.
  • Palume hoida vähemalt 2 meetrist vahemaad teistest inimestest.
  • Palume desinfitseerida käsi ENNE ja PÄRAST kontakti. Desinfitseerimiseks saab kasutada ukse läheduses asuvat desinfitseerimisvahendit või küsi selle asukohta teenindaja käest.
  • Soovitame kasutada meiega suhtlemiseks esmajärjekorras digitaalseid kanaleid.
  • Kontaktid

    Tööpäevadel kell 8-18 abistab kliente meie nõustamiskeskus tel 777 1545 või [email protected].

    Ärikliendid saavad tööpäevadel kell 9.00-17.00 pöörduda ärikliendi telefonil 777 1747 või [email protected].
    Riketest saab teada anda ööpäevaringselt telefonil 1343. Toiminguid saab endiselt teha ka meie iseteeninduses.

    Päikesepargid andsid Elektrilevi võrku rekordilise võimsuse

    13.05.2021

    Päikeseelektrijaamade poolt genereeritud võimsus Elektrilevi võrku ületas esmakordselt tunni keskmise võimsusena tähise 200 megavatti (MW). Rekordiline võimsus 201,9 MW toodeti 18. aprilli päikeselisel pärastlõunal vahemikus kell 13-14, moodustades Elektrilevi tarbimismahust ligi 30%. Pea iga kolmas jaotusvõrgu klient sai pärastlõunasel tunnil pistikusse päikeseenergiat.

    2019. aastal hoo sisse saanud ning tänu riiklikele toetusmeetmetele ja keskkonnateadlikkuse tõusule hüppeliselt kasvanud päikeseelektrijaamade rajamise buum toob üha tempokamalt kaasa rekordilisi päikeseenergia toodangu mahte. Päikeseelektrijaamade poolt Elektrilevi võrku antud elektrienergia kogus kasvas aprillis võrreldes aasta taguse perioodiga enam kui kaks korda. Mullu aprillis oli toodangu maht võrku 13 GWh ja tänavu 28 GWh.

    Eesti taastuvenergia sektori jätkuvalt kiirele arengule on kaasa aidanud Elektrilevi võimekus võrku arendada kahesuunaliseks, et kõik hajatootjad saaksid rohelist energiat võrku pakkuda. „Ühest küljest tekitab hajatootmise kasv meile uusi väljakutseid, teisalt me soovimegi igakülgselt rohepöördele ehk taastuvenergia tootmise kasvule kaasa aidata,“ kinnitab Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm. „Taastuvenergia on tänapäeva trend, mis tuleneb teadlikkuse tõusust ja sellega kaasnevast arusaamast, et ümbritsevat keskkonda on vaja hoida. Oleme teinud pingutusi, et liitumine võrguga oleks väiketootjatele võimalikult lihtne, arusaadav ja vähe tülikas. Kuni 15 kW võimsusega mikrotootjad saavad liitumise üldjuhul 30 päeva jooksul.“

    Joonis 1: Elektrilevi võrgus olevate päikeseelektrijaamade tipuvõimsused päevade lõikes (tunni keskmise võimsusena). Perioodil märts-aprill 2021.

    Koos päikeseelektriga tegi 18. aprillil rekordi ka hajatootmise jaamade (lisaks päikesele veel tuul, hüdro ja biogaas/biomass) summaarne võimsus kui Elektrilevi võrgus toodeti ja suunati tarbimisse 236 MW taastuvelektrit.

    2020. aasta lõpu seisuga oli Elektrilevi jaotusvõrguga ühendatud elektritootmisseadmeid ligi 6700 tarbimiskohas, millede summaarne maksimumvõimsus ulatus pea 320 MW-ni. Viimase kahe aastaga on ülekaalukalt kõige enam kasvanud päikeseelektrijaamade tootmisvõimsused, seda enam kui 5 korda – 41 MW-lt 213 MW-ni.

    Kõik uudised