Uudised

Elektrilevi rikkemeeskonnad on kõrgendatud valmisolekus

28.10.2013
Ilmateenistuse andmetel on täna öösel oodata tugevnevat tuult kuni 20 meetrini sekundis, puhanguti kuni 32 meetrit sekundis. Elektrilevi rikkemeeskonnad on valmis rikete tekkimisel neid võimalikult kiiresti kõrvaldama.

“Enamasti kuni 25 m/s tuul märkimisväärseid kahjusid elektrivõrgule kaasa ei too, kuid parem alati rohkem valmis olla kui vähem. Peamist ohtu tormioludes tekitavad just liinidele langevad puud,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. Tema sõnul on tormikahjud ilmaprognoosi järgi kõige tõenäolisemad Lääne-Eestis, saartel ja vähemal määral Põhja-Eesti rannikualadel.

Elektrilevi rikkemeeskonnad on viidud kõrgendatud valmisolekusse, et likvideerida rikked esimesel võimalusel. Kokkulepped on tehtud koostööpartneritega ja meeskonnad on valmis kiirelt rikkeid kõrvaldama ka öösel, kuid soovitame elektrikatkestusteks valmis olla ka klientidel.

  • Varuge joogivett, kui teie maja veevarustus sõltub elektrist
  • Kontrollige, et mobiiltelefoni aku on laetud
  • Varuge alternatiivseid valgustusallikaid näiteks taskulamp või küünlaid

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343 või ohu korral Päästeametile numbril 112. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Elektrilevi palub enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul saab Elektrilevi keskpingerikke korral kindlaks teha rikke ulatuse ja saata klientidele SMS-teate rikke kõrvaldamisest. Nii käitudes väheneb kõnekeskuse koormus ja rikete kõrvaldamist juhtiva dispetšeriteni jõuab kiiremini info nendest madalpingeriketest, millest Elektrilevi juhtimiskeskus veel teadlik ei ole.

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989