Uudised

Tugev tuul põhjustab tavapärasest rohkem elektrikatkestusi

05.10.2016

Tugeva tuule tõttu elektriliinidele murdunud puud ja oksad on põhjustanud tavapärasest rohkem elektrikatkestusi. „Suurema osa riketest oleme juba likvideerinud ning üle Eesti on rikkeid likvideerimas ligi 70 rikkemeeskonda,“ iseloomustas olukorda Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtaja Aivar Sõõru.

Hetkel on rikete tõttu vooluta 842 majapidamist. „Tööd käivad ning anname parima, et klientidele voolühendus võimalikult kiiresti taastada, ent siiski võivad üksikud tööd jääda ka homsesse,“ lisas Sõõru. Tugevaid tuulepuhangud püsivad ilmaprognoosi järgi nädala lõpuni.

Sõõru sõnutsi tuleks elektrikatkestusteks valmistuda klientidelgi: laadida mobiiltelefonide akud, kontrollida taskulampe või varuda küünlaid ja majapidamistes, kus veevarustus sõltub elektrist, tuleks varuda joogivett. Samuti peaksid loomapidajad arvestama pikema elektrikatkestusega ja välja selgitama generaatori kasutamise võimalused.

Voolu kadudes palub Elektrilevi enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul tehakse keskpingerikke korral kindlaks rikke ulatus ja saadetakse elektrita klientidele SMS rikke kõrvaldamise kohta. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat elektrijuhet või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektrijuhtmele ei tohi läheneda ega seda puudutada, kuna juhe võib olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi isegi kümne meetri raadiuses.


Maret Reinumägi
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
tel 5693 8148
maret.reinumagi@elektrilevi.ee