Uudised

Elektrilevi on elektriühenduse taastanud 12 000 majapidamises

12.02.2019

Täna öösel ja hommikul põhjustas rohkelt elektririkkeid tugev lörtsi- ja lumesadu. Kella 15:00 seisuga on Elektrilevi teeninduspiirkonnas vooluta veel 9000 majapidamist. Elektrilevi rikkebrigaadid on ühenduse taastanud 12 000 kodus.

„Koos lumesaju lõppemisega on vähemaks jäänud ka rikete lisandumine. Esineb märjast lumest tingitud ülelööke, mille tagajärjel tajuvad kliendid lühiajalisi elektrikatkestusi või pingelohkusid,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen. Üle Eesti tegeleb rikete kõrvaldamisega 50 rikkebrigaadi.

„Suurele osale klientidest saame tänase päeva jooksul elektriühenduse taastada, kuid keerulisemad on neli piirkonda, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa ja Viljandimaa, kus viimaste rikete lahendamine jääb tõenäoliselt homsele,“ ütles Klaassen ning lisas, et nendesse piirkondadesse on suunatud ka täiendavad rikkebrigaadid.

Keerulisemad olukorrad on piirkondades, kus lumesadu oli tugevam. Lörtsisegune lumi ladestus liinidele ning see muutis õhuliinijuhtmed nii raskeks, et mitmetes kohtades esines nii liinide katkemist kui ka elektrimastide murdumist.

Operatiivset ülevaadet rikete seisust saab vaadata Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Foto: Katkenud liini parandamine täna Suurupis
Autor: Erik Riikoja