Uudised

Elektrilevi jätkab Tallinna linna valgustamist ka järgmise viie ja poole aasta jooksul

12.02.2020

Elektrilevi ja Tallinna linn sõlmisid uue lepingu, mille järgi haldab järgmise viie ja poole aasta jooksul Tallinna tänavavalgustust võrguettevõte Elektrilevi.

Elektrilevi ülesandeks koos partneriga Empower AS on Tallinna valgustusvõrgu igapäevane korrashoid ja juhtimine, rikete operatiivne parandamine, koostöös linnaga võrgu hooldamine ja arendamine ning valgustuse erilahenduste tegemine. Sellele lisandub ka linna talvevalgustuse ülespanek ja mahavõtmine.

„Pealinna valgustusvõrgu haldamise jätkamine on meie jaoks loomulik samm. Oleme Tallinna tänavavalgustust tänaseks hallanud viis aastat ja Tartu tänavavalgustust kolm aastat. Võime öelda, et oleme saanud hea kogemuse, kuidas valgustusvõrku efektiivselt ja koostöös elektrivõrgu haldusega läbi viia,“ ütles Elektrilevi valgustusteenuste üksuse juht Andrus Kraht.

Tallinna linna valgustusvõrgus on ligikaudu 650 lülitusjaotusseadet ja 60 000 valgustit sh. 7500 kaasaegset leedtehnoloogial põhinevat valgustit. Viimase viie aasta jooksul, kui Elektrilevi on olnud Tallinna valgustusvõrgu haldaja, on oluliselt vähenenud rikete arv.

„Kui 2015. aastal alustasime, siis registreerisime 9000 rikketeadet aastas. Viimasel aastal võtsime vastu 6000 rikketeadet. Lisaks oleme viinud Tallinna tänavavalgustuse tänu kaasajastamisele ja regulaarsele hooldusele elektriohutusnõuetele vastavaks,“ ütles Kraht.

Tallinna tänavavalgustuse riketest saavad linnakodanikud teada anda otse Elektrilevi tänavavalgustuse rikketelefonile 777 10 10 või e-posti aadressile tanavavalgustus@elektrilevi.ee. Rikketeateid saab edastada ka Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti lühinumbril 14 410.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks elektri- ja valgustusvõrgule arendab Elektrilevi kaasaegset elektriautode laadimisvõrgustikku ja kiire interneti võrku.