Uudised

Elektrilevi uuendab Lääne-Saaremaad elektriga varustava liini

09.03.2020

Elektrilevi alustas ehitustöid Sikassaare-Nasva õhuliinil, mis Saaremaa ühe olulisema liinina varustab elektriga Nasva, Salme, Läätsa ja Kihelkonna piirkonda ning Sõrve poolsaart. Suveks lõppevate uuendustööde tulemusel paraneb elektrivarustuskindlus ligikaudu 3200 majapidamisele ja ettevõttele Lääne-Saaremaal.

Sikassaare-Nasva uuendatav liin kaardil

Tööde käigus uuendatakse seitse kilomeetrit liini, mis ehitatakse senise 35 kilovoldi asemel 110 kilovoldi valmidusega. Puitmastide asemel paigaldatakse 18 raudbetoonmasti. „Senine liin on kasutusel juba ligikaudu 60 aastat ja põhjustanud rikkeid, samuti olid kehvas seisukorras mastid. On hea meel, et uuendustöödega saame Lääne-Saaremaa inimestele kindlama elektrivarustuse tuua,“ selgitas Elektrilevi võrguehituse üksuse juht Meelis Melder. Tema sõnul varustab liin lisaks tarbijatele ka mitmeid olulisi tootjaid ja liini suurendatav läbilaskevõime aitab tagada piirkonnale edaspidi suuremaid elektriühenduste võimsusi.

Uuendustöid viib läbi Elektrilevi hankepartner Connecto Eesti AS ja need on plaanitud valmima juunikuu esimeses pooles.

Projektiga kaasnevate tööde raames uuendas Elektrilevi möödunud aastal neli kilomeetrit keskpingeliini Linnulahe ääres, viies õhuliini maakaablisse. Sikassaare-Nasva liini uuendamise ja kaasnevate tööde maksumus on ligi 900 000 eurot.

Kokku planeerib Elektrilevi sel ja järgmisel aastal investeerida Saaremaa elektrivõrku 1,8 miljonit eurot ja uuendada 90 kilomeetrit elektriliine.