Uudised

Elektrilevi kuulutab järgneval poolaastal välja 10 miljoni euro eest suurte võrgu-uuendustööde hankeid

18.08.2020

Septembrist kuni järgmise aasta alguseni viib võrguettevõte Elektrilevi läbi järjekordsed hanked eesolevate aastate suuremateks uuendustöödeks elektrivõrgus.

Suurprojektide hangete kogumaht on 10 miljonit eurot, mille eest ostetakse materjale ja võrguehitustöid. Projektide valmimine jääb aastatesse 2021-2023 ja varustuskindlus paraneb ligikaudu 34 000 kliendi jaoks.

Suured hanked hõlmavad töid Pärnu, Lääne-Viru, Rapla ja Saare maakondades ning Viljandis ja Tallinnas. Pärnumaal uuendatakse lähiaastatel linnas Savi alajaam ning Metsakombinaadi ja Savi vaheline liin, samuti Audru piirkonna keskpingevõrk ning Lihula alajaam. Pärnu-Jaagupisse suunduval liinil tugevdatakse keskpinge võrku ning vana liin demonteeritakse. Saaremaal uuendatakse Kihelkonna-Pidula liin ning Sikassaare ja Leisi alajaamades trafod, Raplamaal Vigala alajaam. Suured tööd toimuvad Tapa keskpingevõrgu uuendamisel ja Viljandi linna võrgus. Tallinnas uuendatakse keskturu lähistel ja Koplis asuvad amortiseerunud alajaamad.

Hanked ehitustöödeks kuulutatakse järk-järgult välja alates septembrist.

Lisaks kõnealustele suurprojektidele teeb Elektrilevi pidevalt võrgu uuendustöid igas maakonnas ja suunab otseselt elektrivõrgu töökindluse kasvatamiseks igal aastal suurusjärgus 50 miljonit eurot. Aastas uuendatakse keskmiselt 1500 kilomeetrit liini ja 250 alajaama.

Elektrilevi varahalduse valdkonna juhi Rasmus Armase sõnul on ettevõtte jõupingutused suunatud ilmastikumõjude vähendamisele elektrivõrgus. „Võrgu vanuse kõrval on kaalukas rikete põhjustaja ilmastik, mille mõju tunnetame eriti teravalt tormide ajal. Kui möödunud aastal oli meil ilmastikukindlate liinide osakaal 69 protsenti kogu võrgust, siis aastaks 2023 jõuame plaanide kohaselt 77 protsendini. Klientidele tähendab see üha rohkem seda, et elekter ei kao ka suuremate tuulte, jäite või muude keeruliste ilmaolude tõttu,“ selgitas Armas.

Ülevaate Elektrilevi 2020. aasta suurematest võrgu-uuendustöödest maakonniti leiab veebilehelt elektrilevi.ee/investeeringud.

Kiini alajaam

Kiini alajaam - 2019. aasta parim elektrivõrgu ehitusobjekt piirkonna- ja jaotusalajaamade kategoorias (Foto autor: Karl-Erik Kumm / Elektrilevi)


Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning arendab kaasaegset elektriautode laadimisvõrgustikku ja kiire interneti võrku.