Uudised

Elektrilevi töötab elektririkete likvideerimiseks suurendatud koosseisudega ja kaasas ka vabatahtlikke

12.12.2022

Täna, 12. detsembri öösel tõusis tormituul Saaremaal üle 20m/s ja ranniku aladel kuni 26 m/s, mis tõi olemasolevatele riketele katkestusi juurde. Hetkel on saartel elektrita ca 6000 klienti ja mandri Eestis ca 3000. Tööd jätkuvad koostöös Saaremaa kriisikomisjoni, Päästeameti, Merepääste ja teiste osapooltega veelgi suuremate jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon koguneb iga kahe tunni tagant ja samuti toimub infovahetus valla kriisikomisjoniga. Elektrilevi on kaasanud ka vabatahtlikke, kes aitavad rikkekohti otsida ja elektriliine puhastada.

Komplekteeritud on lisabrigaadid, kes liiguvad mandrilt Saaremaale appi ja nüüd hakkab seal kokku toimetama 18 brigaadi öösel ja päeval. Rikete otsimisele lisandub appi ka üks Merepääste brigaad ning lisaks kaks droonilendurit.


Komplekteeritud on lisabrigaadid, kes liiguvad mandrilt Saaremaale appi. Nüüd hakkab seal kokku toimetama 18 brigaadi öösel ja päeval ning tegeleme veel lisameeskondade komplekteerimisega. Rikete otsimisele lisandus appi ka üks Merepääste brigaad ning lisaks kaks droonilendurit.

„Kuna väljas on tugevad tormituuled ja lumetuisk, siis on rikete likvideerimine ohutuse seisukohast väga keeruline. Oleme appi võtnud ka vabatahtlikke, kes aitavad koos meie rikkebrigaadidega rikkekohti otsida ja elektriliine puhastada. Kuna töö on ülimalt ohtlik, siis tohib seda teha ainult koos meie vastavate elektrikutega. Juhtimiskeskus ja rikkebrigaadid on suurendatud koosseisuga tööl ja loodame Saaremaal taastada elektriühenduse kõikidel klientidel 48 tunni jooksul,“ kommenteeris Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks ning need murdusid ja tekitasid palju mahukaid rikkeid elektriliinidel. Uus torm kukutab puid ja oksi liinidele ning teedele juurde.

Tormituuled räsivad kogu Eesti rannikut ja on toonud rikkeid kaasa üle Eesti kokku ca 10 000 kliendil.

Palume inimestel liine mitte läbi käia iseseisvalt kuna see on katkenud juhtmete tõttu eluohtlik!

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.