Uudised

Elektrilevi keskendub Saaremaal Järise, Võhma, Panga ja Karu piirkonnale, droonidega kaardistatakse elektriliinidel võimalikke ohukohti

16.12.2022

Viimase ööpäevaga on Elektrilevi rikkebrigaadid suutnud suurema osa keskpinge rikkeid kõrvaldada, hoolimata keerulistest ilmastikuoludest. Reedel on enim brigaade suunatud Järise, Võhma, Panga ja Karu järve piirkondade rikkeid lahendama. Lisaks on abis droonid, et kaardistada elektriliinidel võimalikke ohukohti ja selle abil võimalikke katkestusi ära hoida.

Rikkebrigaadid jätkavad Saaremaal tööd veel Järise, Võhma ja Panga ning Karu järve piirkonnas, kus on liinidel palju rikkekohti ning ümberringi väga paks lumi.


Ööpäevaga on palju rikkeid kõrvaldatud ning elektriühendus taastatud piirkondades, kus seda oli kaua oodatud. Elektrilevi spetsialistid kontrollivad jooksvalt kõiki klientide teavitusi elektrikatkestuste kohta, kuna madalpingerikked süsteemis automaatselt ei kajastu. Kui Elektrilevi kodulehel olev katkestuste kaart näitab, et vool on piirkonnas olemas, aga kliendil elektrit tegelikult ei ole, siis palume meile teada anda rakenduse MARU kaudu või helistades numbril 1343.

Viis drooni kaardistavad täna kõikidel suurematel liinid võimalikke ohukohti, mida saame ennetavalt juba likvideerida. Kuna puud on endiselt lookas paksu lumekihi all, siis droonid saavad operatiivselt ka võimalikke uusi rikkekohti tuvastada. Võrgu lõplikuks korrastamiseks peame lähipäevil tegema veel üle Saaremaa lühiajalisi katkestusi.

„Eesmärk on reede jooksul kõik laia mõjuga keskpinge rikked korda teha. Sealt edasi saame kiirelt hakata tegelema madalpinge rikete korrastamisega, mis klientide abiga meieni jõuavad. Tööd jätkuvad endiselt suurendatud jõududega, et kõik ikka korda saaks,“ lausus Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Saarel olevate elektrigeneraatorite paigutus määratakse koostöös Saaremaa kriisikomisjoniga ning peamiselt ühendatakse need piirkondadesse, kus on elektrikatkestus juba pikalt kestnud. Generaatorite ühendamine ja hooldamine toimub koostöös Päästeameti ja Merepäästega.

Tööd jätkuvad koostöös Saaremaa kriisikomisjoni, Päästeameti, Merepääste ja vabatahtlikega veelgi suuremate jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon töötab selle nimel, et inimeste elektrivarustus esimesel võimalusel taastada.

Nädalavahetusel maha sadanud jäitevihm ja suur lumekogus muutsid oksad raskeks ning need murdusid ja tekitasid palju mahukaid rikkeid elektriliinidel. Uus torm kukutas puid ja oksi liinidele ning teedele juurde. Samuti tõi torm endaga kaasa tugeva lumetuisu.

Elektrilevi palub inimestel elektriliine mitte ise kontrollima minna, kuna see on katkenud juhtmete tõttu eluohtlik!

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Käitumisjuhiseid elektrivarustuse katkemise korral leiab olevalmis.ee kodulehelt. Ilmateadet ning hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse kodulehelt.