Uudised

Elektrilevi on ööpäeva jooksul taastanud elektriühenduse rohkem kui 40 000 kliendil

08.08.2023

Keskkonnaagentuur andis esmaspäevaks poolele Eestile kõrgeima ehk kolmanda taseme ilmahoiatuse, mis tähendab eriti ohtlikku ilma ja mis tõi kaasa ulatuslikke rikkeid üle Eesti. Ööpäevaga oleme elektrivarustuse taastanud rohkem kui 40 000 kliendil ja tööd jätkuvad suurendatud jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon koguneb iga kolme tunni tagant.

Tormi kolmanda taseme hoiatus anti välja saartel, Läänemaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Võrumaal. Teise astme hoiatus on Raplamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Põlvamaal, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Mujal Eestis anti esimese taseme hoiatus, mille kohaselt võib ilm olla teatud olukordades ohtlik. Tormituuled ei näita raugemist ka täna, mis kahjuks toob rikkeid päeva jooksul veel juurde. Torm on juba murdnud palju puid ja oksi, mis on tekitanud hulgaliselt rikkeid üle Eesti ja hetkel on elektrita ca 13 000 klienti.

„Meie jaoks on prioriteet võimalikult kiiresti rikked likvideerida ja oleme suurendatud jõududega tööl kahes vahetuses. Kuna torm on öö jooksul kogunud veel jõudu, siis on uusi rikkeid juurde tulnud üle Eesti ja tuleb veel. Tugevad tuuled ja äike kahjuks aeglustavad rikete lahendamist, kuna sellistes tingimustes on see eluohtlik. Paneme ka inimestele südamele, et kõiki hoiatusi järgida ning hoiduda ka katkistest elektriliinidest kuna see on eluohtlik,“ lausus Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Tormituuled ja äike põhjustavad palju kahju ning toovad kaasa ka ulatuslikke elektrikatkestusi. Elektrilevi brigaadid teevad tööd rikete kõrvaldamisel kahes vahetuses üle Eesti. Kuid äikesetormid võivad rikete lahendamise aega pikendada kuna siis on eluohtlik elektritöid teha ja inimeste ohutus on kõige olulisem. Samuti palume ka kõikidel elanikel katkenud elektriliinidest eemale hoida, kuna need on eluohtlikud.

Elektrilevi ja partnerid teevad kõik endast oleneva, et klientide ühendus võrguga võimalikult kiirelt taastada.

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.